Antivirová klika Roto AVT

Antivirová klika Roto AVT

Určeno pro zpracovatele Roto AL a AL Designo. Kliky označeny  zkratkou Roto AVT /Antiviral technology/ - povlak s prokazatelně širokospektrým účinkem proti virům, bakteriím a houbám, které by mohly přilnout ke klice. Roto AVT je pasivní a tudíž neškodné, riziko kontaktní infekce a reinfekce se tak výrazně snižuje. Narůstající poptávka po povrchových úpravách, které inaktivují původce nemocí jako jsou bakterie a viry, především  v rámci nemocnic a domovů pro důchodce včetně veřejných budov.

AVT lze v případě zájmu aplikovat také na kliky v oblasti plastových a dřevěných oken  včetně ostatních ovládacích prvků. Roto AWT je transparentní, tenkovrstvá, hapticky stěží vnímatelná /na omak/  vrstva, která usnadňuje čištění resp. desinfekci okenní kliky - prostřednictvím potažení vzniká bez porézní a velmi tvrdá povrchová vrstva, která zajišťuje tzv. Lotus efekt - např. hydrofilní membrány obalů virů se nedokáží zachytit, organické sloučeniny, vlhkost a nečistoty jsou odpuzovány.

V povlaku zakotvené účinné látky inaktivují původce nemoci, dříve než mohou vyvolat infekci - prokazatelně vysoký účinek také proti Influenza/H1N1/ a Covid-19 /Sars-CoV-2/, protože napadají schránky těchto virů a způsobují jejich poréznost. Takto chrání  Roto AVT mezi čistícími a desinfekčními cykly před kontaktní infekcí, která by mohla vzniknout při používání okenní kliky.

Testy v certifikované zkušebně prokázaly dlouhodobý  účinek Roto AVT a to i při intenzivním používání kliky. Srovnatelné povlaky jsou používány v nemocnicích na sanitárních zařízeních, kostře lůžek a zdravotnických přístrojích.

Výrobci oken obdrží při nákupu certifikát pro svoje další použití, který prokazuje účinnost této příplatkové vrstvy - na přání je pak možné kliky opatřit také potiskem, který upozorní uživatele na tento zvláštní povrch okenní kliky.

V rámci Evropy jsou výše uvedené typy klik disponibilní včetně zvláštních barev. Dodací lhůta 4 týdny, na základě rámcové smlouvy pak možné konkrétní výrobek dodávat v běžném čase. Distribuce v rámci ostatních kontinentů v přípravě resp. bude zahájena v krátkém čase včetně možnosti použití povlaku na další stavební skupiny ze sortimentu ovládacích prvků.

Zpět