Budoucnost začíná nyní

Budoucnost začíná nyní

Mistr své třídy: nový V‐závěrový čep

Na rozdíl od jiných komerčně dostupných řešení není díl rozhodující o těsnosti a odolnosti proti vloupání koncipován jako válcový čep. Nový V‐závěrový čep Roto NX dosahuje stability, která je navržena pro co nejlepší odolnost proti vloupání a to díky záměrně malému bočnímu pohybu čepu, jeho plošnému vedení a velkoplošnému uložení na krycí liště.

Video V-čep

Trvale těsné a bezpečné
Výška a přítlak se současným seřízením. Přesné nastavení výšky je zaručeno integrovaným jemným závitem. V‐závěrový čep potažený zdokonalenou povrchovou úpravou Roto Sil Level 6, zajišťující jeho vysokou odolnost proti korozi, nabíhá do rámového uzávěru. Křídlo je přitom tlačeno k rámu přes těsnění a tak zajištěn vysoký a rovnoměrný přítlak. Závěsová strana tento efekt podporuje, přičemž okno zůstává trvale těsně zavřené a to i při dlouhodobém trvalém působení větru. Dochází k spolehlivému snížení veškerých pokusů o vloupání adekvátních k realizované bezpečnostní třídě okna, tím že je V‐závěrový čep zachycen zezadu za bezpečnostní rámový uzávěr. Takto je v kombinaci s robustním tvarem čepu dosaženo vysoké úrovně odolnosti proti vloupání.


Flexibilní vůle v drážce
V‐závěrový čep podporuje rychlejší montáž okna, protože nabízí větší toleranční rozsah hodnoty vůle v drážce bez nutnosti jeho seřízení. Výhoda: rychlá montáž stavebního prvku také v obtížných montážních situacích. Tato úspora času je podporována skutečností, že kromě předchozího speciálního nástroje lze nyní pro seřízení použít i běžně dodávaný 4 mm imbusový klíč – standardní nástroj každého montéra oken určený pro seřizování mnoha dalších dílů kování jako rámové ložisko nebo rámové nůžky. Imbusový klíč se používá i k nastavení závěrových čepů P a E.


Nově u Roto Velkoformátová, těžká, vysoce izolující okenní křídla, zvláštní tvary, extrémní povětrnostní situace, zvyšující se požadavky na bezpečnost nebo komfortní domácí

Zpět