Hliníková okna zvláštních tvarů – Roto s jistotou

Hliníková okna zvláštních tvarů – Roto s jistotou

Velbert/Leinfelden-Echterdingen – Na veletrhu BAU 2023 představilo Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) poprvé flexibilní rohové vedení pro hliníková otvíravá a otvíravě sklopná okna s tupými a ostrými úhly. Roto Object Business skupina Roto Aluvision nyní zavedla zrychlený zkušební proces pro zákazníky, kteří chtějí flexibilním rohovým vedením vybavit okna zvláštních tvarů. Důvodem je podle společnosti rychle rostoucí poptávka po takovýchto individuálních designových prvcích v mezinárodním měřítku.

Flexibilní rohové vedení pro otvíravé a otvíravě sklopné prvky
Ohýbatelné rohové vedení lze použít se systémy kování „Roto AL“ a „Roto AL Designo“ (skryté). Bez ohledu na tvar a velikost okna je možný libovolný počet závěrových bodů po celém obvodu. Například u lichoběžníkového okna lze dosáhnout stejné těsnosti, stejně snadného ovládání a stejné třídy odolnosti RC 2 jako u běžného obdélníkového standardního okna.

Rychlá kontrola proveditelnosti
Roto Object Business rychle zkontroluje, zda je flexibilní rohové vedení kompatibilní s konkrétním profilovým systémem. Zpravidla lze schválení udělit velmi rychle, protože testy již byly provedeny s většinou běžných profilových systémů. Funkčnost a těsnost všech testovaných oken byla potvrzena bez omezení. Inovativní rohové vedení je vhodné pro okna otvíravá dovnitř i ven.

Garance spolehlivosti
„Výrobci hliníkových oken si mohou být jisti, že kování Roto AL a AL Designo spolehlivě funguje s naším flexibilním rohovým vedením,“ zdůrazňuje Matthias Nagat, vedoucí prodeje a produktového managementu společnosti Roto Aluvision. Design oken na míru tak nemusí být na úkor energetické účinnosti nebo trvanlivosti. Na požádání provádí Roto v jednom ze svých mezinárodních technologických center (ITC) také zkoušky odolnosti, vloupání a těsnosti s prvky zákazníka.

Stejně jako všechny ostatní díly otvíravě sklopného systému kování Roto pro hliníková okna odpovídá odolnost flexibilního rohového vedení proti korozi třídě 5 podle normy DIN EN 1670 (nejvyšší třída). Montáž je mimořádně snadná a efektivní. Po zasunutí do profilu křídla se jeho pozice jednoduše zajistí čtyřmi lisovacími šrouby.

Zpět