Inovativní válcové závěsy pro plastové dveře - Roto Solid B

Inovativní válcové závěsy pro plastové dveře - Roto Solid B

Leinfelden-Echterdingen – Jednoduché a bezpečné zpracování díky vyspělé a jednotné koncepci výrobku - tak popisuje společnost Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) důležitou vlastnost svých nových válečkových závěsů pro dveře z plastu. Díky této koncepci výrobku jsou nové závěsy "218 P", "318 P", "222 P" a "322 P" z řady "Solid B" ideální pro výrobce dveří, kteří chtějí nabízet různé modely s ohledem na zákazníka, ale zároveň chtějí svým zaměstnancům poskytnout nejvyšší úroveň bezpečnosti zpracování a vlastní odpovědnosti. Všechny varianty jsou totiž zpracovávány stejným způsobem, takže se zaměstnanci ve výrobě rychle seznámí s rutinou a osvojí si montáž.

Štíhlý vzhled bez posunu kontury

Všechny varianty nových válcových závěsů pro dveře z plastu mají společné technické i estetické vlastnosti, které podle hodnocení specialisty na kování činí z nyní výrazně rozšířeného programu "Solid B" jednu z předních nabídek na trhu. Například při seřizování nových závěsů nevzniká žádná mezera mezi křídlovou a rámovou částí závěsu, protože seřizovací mechanismy jsou integrovány do válce závěsu. Nedochází k přesazení obrysů. Štíhlý vzhled tak zůstává zachován. To platí pro dvoudílné i třídílné válcové závěsy bez ohledu na to, zda je zvolena varianta pro montáž do falce nebo nalehávky.

Lineární seřízení bez vysazení

Plynulé nastavení výšky, strany a přítlaku lze provádět bez vysazení dveří pod okamžitou vizuální kontrolou. Přesné usazení dveřního křídla v rámu dveří je obzvláště snadné díky lineárnímu 3D nastavení. Boční nastavení je plynule seřiditelné v rozsahu +/-3 mm, výškové nastavení od -2 mm do +4 mm. Výrobce zdůrazňuje, že přítlak lze nastavit mimořádně flexibilně. Lze jej měnit v rozmezí +/- 1,5 mm, což výrazně usnadňuje montáž. Všechna nastavení lze snadno provést pomocí šestihranného Inbus klíče 4 mm.

Jednotný design pro lehká a těžká křídla

Jednotný design všech závěsů otvírá možnost estetického sladění dveří různých hmotností pro daný objekt. V závislosti na zvolené variantě válcových závěsů, počtu závěsů a vlastnostech vybraného profilu dveří je možné dosáhnout hmotnosti křídla do 80 kg, 120 kg nebo dokonce 160 kg. Podle vývoje výrobků Roto Door jsou štíhlé válcové závěsy obzvláště vhodné pro dveře s oboustranně se překrývajícími panely a podporují puristický design dveří. Ze všech variant lze vyrobit dveře s třídou ochrany proti vloupání RC 2. Certifikace odolnosti proti vloupání SKG** se připravuje.

Nejvyšší funkční bezpečnost a kvalita povrchu

Cílem vývoje bylo poskytnout výrobcům vchodových dveří z plastu kompletní sortiment výrobků s novou řadou závěsů, která kombinuje nejlepší technologie a kvalitu, popisuje svůj úkol konstrukční oddělení společnosti Roto Door. Jak je u společnosti Roto zvykem, ochrana proti korozi válcových závěsů odpovídá třídě 5 podle normy DIN EN 1670 a splňuje tak nejvyšší požadavky. 200 000 otvíracích cyklů provedených podle normy DIN EN 1935 potvrzuje spolehlivou dlouhodobou funkci válcových závěsů.

Tom Vermeulen, vedoucí oddělení prodeje dveří a inovací, se těší na výměnu názorů s výrobci dveří o možnostech, které jim spolupráce s rodinou válcových závěsů může otevřít: "Díky soustředěnému nasazení našich konstruktérů dveří se nám nyní podařilo odstranit mezery v programu 'Solid B'. Zároveň byl vytvořen přesvědčivý koncept výrobku, který snižuje složitost výroby plastových vchodových dveří. Jsme přesvědčeni, že nová řada válcových závěsů nabízí přesně to, co usnadňuje výrobu a montáž a zvyšuje bezpečnost."

Více se dozvíte zde.

Zpět