Nová generace válcového závěsu

Nová generace válcového závěsu

Leinfelden-Echterdingen Relaunch třídílného válečkového závěsu „Roto Solid B 170 R“ s novými výkonovými charakteristikami. Podle výrobce k těmto patří přípustné zatížení až 120 kg. Ještě větší stabilitu zajišťuje volitelná pojistka závěsu v rámci doplňkové sady skládající se ze dvou čepů a dvou protilehlých desek. Při použití tří závěsů a odpovídající pojistky závěsu lze maximální hmotnost křídla zvýšit na 160 kg. Rubriku „nové“ doplňuje možnost montáže a demontáž osy závěsu v obou směrech, nahoru i dolu.

Aktuální člen „Solid“- portfolia přesvědčuje i po vzhledové stránce. Všechny viditelné díly závěsu jsou v nabídce s povrchovou úpravou ve formě práškové barvy nebo elox, vysvětluje Roto. To přináší širokou paletu standardních a individuálních barev. Řešení vhodné pro domovní i vedlejší vstupní dveře z PVC, a zvláště pak pro dveře s křídlem překrytým oboustrannou výplní, je k dispozici ve třech variantách pro drážky křídla 16, 20 nebo 24 mm. Válečkový závěs dlouhý 210 mm, s použitím vlevo/vpravo se hodí pro všechny běžné profilové systémy PVC s osou kování 13 mm, 20 mm přesahem a uzavřenou výztuhou křídla.

K dalším přednostem nové 170 R-generace, jejíž nosné díly jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku, patří snadná a rychlá montáž. Zde výrobce poukazuje na sjednocený průměr vrtání 5 mm pro všechny upevňovací šrouby a kolíky, stejně jako na možnost odděleného zakování křídla a rámu. Rozsah 3D – seřízení (na straně + / - 2 mm, na výšku + 4 / -2 mm,  přítlak- 0,5 mm) konkrétně zjednodušuje zpracování. Seřízení nezpůsobuje žádnou optickou změnu těla válečku.

Roto završuje obraz výrobku „důležitými kvalitativními znaky“. Plastová pouzdra ložisek s teflonovými prvky a závěsové čepy z oceli odolné proti korozi zajišťují bezúdržbový provoz a dlouhou životnost. Celkové opotřebení minimalizuje imbusové šroubové spojení, protože rozděluje sílu na celý povrch a nejen bodově. Větší točivý moment urychluje upevnění, aniž by docházelo k poškození vnitřního profilu.

Zpět