Nový 3D tisk s vlastnostmi vstřikového lití

Nový 3D tisk s vlastnostmi vstřikového lití

Leinfelden-Echterdingen – vytváření přidané hodnoty pro zákazníky, generování růstu, zvyšování efektivity a uplatnění v budoucnosti – tyto klíčové cíle jsou středem strategické digitalizační iniciativy Roto okenní a dveřní technologie (FTT). Jak podnik uvádí, je navržena dlouhodobě a je rozdělena do velkého počtu jednotlivých projektů. Poté co již byla implementována dvě řešení, a sice projekt „Roto City“ a „profilová databáze“, nyní následuje další fáze digitalizace: výroba malých sérií na základě technologie aditivní výroby.

Nová metoda umožňuje generování plastových dílů ze stávajících 3D dat, jejichž mechanické vlastnosti jsou srovnatelné s vlastnostmi vstřikového lití. 3D-tisk umožňuje díky výrobě bez nástrojů realizaci flexibilní a na zákazníka orientovanou výrobu dílů vhodných pro malosériovou výrobu. Kromě toho zahrnuje výrobní spektrum šablony, vzorové- a náhradní díly, stejně jako vyzkoušené prototypy s vysokou pevností. Výrazně zkrácená „doba uvedení na trh“ přináší zákazníkům konkrétní výhody a také je podporuje v digitální transformaci jejich podnikání. To je další důvod, proč se Roto ukazuje jako partner s „potřebným výhledem dopředu“.

Použita je technologie MultijetFusion od společnosti HP. Jedná se o tiskový proces na bázi prášku. Na rozdíl od známé SLS – alternativy se však pro proces tavení nepoužívá laser, ale infračervená lampa, která roztaví práškový materiál ve vrstvách. Použití kapalin absorbujících teplo (fixační prostředky) natavuje pouze určité oblasti práškového lože, které tak umožňují výrobu ostrých kontur stejně jako dosažení vysoké přesnosti rozměrů tištěných dílů. Na konci vícestupňového procesu tisku je dokončený díl resp. funkční prvek, nebo dokonce funkční sestava.

První mezinárodní reference již ukazuje praktickou vhodnost nových 3D – dílů. K vybavení Alexandra nemocnice v Redditchu v anglickém hrabství v Worcestershire bylo použito také 1.000 sklopných oken. Tyto byly vyrobeny z 3D Aluminia, Oxfordshire, pomocí profilového systému Hydro Building Systems. Aby byl splněn požadovaný termín dodání, Roto v krátkém čase vytisklo a dodalo odpovídající množství plastových podložek určených pro rámové přítlačné závěry. Poslední projekt mimochodem také zdůrazňuje rozmanitost témat v důsledné strategii digitalizace specialisty na technologie oken a dveří.

Jako součást své strategické digitalizační iniciativy Roto okenní a dveřní technologie (FTT) představuje vstup do aditivní výroby. Proces 3D – tisku mimo jiné umožňuje rychlou, flexibilní a na zákazníka orientovanou malosériovou výrobu plastových dílů.

Zpět