Ostražité trio

Ostražité trio

Leinfelden-Echterdingen – Okna, dveře a posuvné prvky moderní generace se již dlouho uplatňují jako všestranní poskytovatelé služeb. Mohou tak převzít řídící a monitorovací funkce, které zajišťují větší bezpečnost, pohodlí a energetickou účinnost v domácnosti. Předpokladem je jejich vybavení inteligentní, elektronicky řízenou technologií. Společnost Roto okenní a dveřní technologie (FTT) vysvětluje, že mezi tyto technologie patří program kabelových senzorů "E-Tec Control" se širokou škálou kontaktních prvků.

K dispozici jsou dvě varianty, které jsou při zavření prvků neviditelné. Jedná se o verzi našroubovanou do drážky rámu a verzi skrytou pod závěrným dílem. Obě jsou k dispozici ve třech verzích: magnetický monitorovací systém uzavření a otevření "MVS-B" je certifikován podle VdS třídy B a EN stupně 2; typ "MVS-C" podle VdS třídy C a EN stupně 3. Třetí verzi, magnetický termostatický senzor "MTS", lze díky přepínacímu kontaktu snadno připojit k topným a klimatizačním systémům.

Společnost Roto klade důraz zejména na skryté řešení. Technologie zde zůstává skrytá, i když je prvek otevřený, a to díky kontaktu umístěnému pod závěrným dílem. Další výhodou je integrace magnetu do hřibového čepu.  Díky tomu není eliminován žádný závěrný bod. Kromě toho lze zachovat standardní konfiguraci okna.

Pokud jde o obecný způsob fungování, s kováním spojený magnet zajišťuje detekci uzavření okna. Pro kombinované sledování otevření a uzavření proto stačí jeden kontaktní prvek. Pomocí pevného magnetu je možné realizovat čistý monitoring otevření nebo sklopení.

Díky tomu lze snadno najít vhodné řešení pro každou aplikaci a každý materiál rámu. Všechny kontaktní prvky jsou vybaveny bezpotenciálovými kontakty. Na základě vhodných rozhraní je tak možná integrace do různých Bus- nebo Smart Home systémů.

Ostražité trio

Dodavatel rovněž poskytuje informace o základních vlastnostech tří verzí "Roto E-Tec Control". Obě verze "MVS" tak zaručují individuální řešení v oblasti detekce vloupání a nebezpečí. Kontrolují stav oken, dveří a posuvných prvků. Pokud je jejich magnetické pole přerušeno, kontaktní prvky vyšlou signál do poplachové centrály.

Senzor "MTS" zajišťuje účinné větrání a regulaci teploty. Snižuje tepelné ztráty během vytápění, a tím konkrétně přispívá k úspoře energie. Když je okno nebo posuvný prvek otevřený, zajistí spolu s řídicím systémem budovy automatické vypnutí vytápění nebo klimatizace. Po uzavření prvku signalizuje opětovná aktivace magnetického kontaktu, že topný prvek může opět normalizovat teplotu

Moderní okna, dveře a posuvné prvky mohou mít také řídící a monitorovací funkce, které zajišťují větší bezpečnost, komfort a energetickou účinnost domácnosti. Inteligentní, elektronicky řízená technologie k tomu vytváří předpoklad. Podle výrobce zaručuje řada "Roto E-Tec Control" s našroubovanými nebo skrytými kontaktními prvky individuální řešení.

Zpět