RC2 v pozici sklopeno s Roto AL Designo a TiltSafe

RC2 v pozici sklopeno s Roto AL Designo a TiltSafe

Výrobci hliníkových oken zaznamenávají zvyšující se poptávku po otvorových výplních se zvýšenou odolností proti vloupání. Roto proto od nynějška integruje  „Tilt-Safe“ technologii pro zajištění pozice sklopeno pro bezpečnostní okna třídy RC2 s hmotností křídla do 150kg také do programu stavebního kování „AL Designo“.

Nové „Tilt Safe“ bezpečnostní rámové uzávěry pro sklopné větrání tak již součástí mont. návodu IMO 386 „AL Designo“. Tyto se již osvědčily v programu „NX“ určeném pro plastová a dřevěná okna.

Také při sklopení RC2

Do známé skladby kování pro RC2 tak s ohledem na dané nutné doplnit tři nové „TiltSafe“ bezpečnostní rámové uzávěry. Roto  doporučuje jejich upevnění prostřednictvím speciálních vrutů, které jakmile jsou utaženy, již nelze více povolit nebo jen za pomoci speciálního nástroje. Na přání pak specialisté Roto Aluvision aktuálně vyvíjejí také konfiguraci kování  s „TiltSafe“ bezpečnostními rámovými uzávěry pro křídlo s hmotností do 180kg v rámci bezp. třídy  RC3. Pokud je pak okno sklopeno, tato pozice odpovídá RC2, a to i když systém obstál v uzavřeném stavu ve zkoušce na RC3.

Obvyklý komfort ovládání

Obsluha alu okna vybaveného „TiltSafe“ kováním je zrovna tak intuitivní a komfortní jako v rámci otvíravě-sklopného okna bez nových bezpečnostních uzávěrů určených pro sklopené větrání. Praktické v každodenním provozu: vertikálně na závěrové straně montovaný uzávěr je vybaven aretační funkcí. Tato zamezuje zpětnému zavření /zaklopení  sklopeného křídla. – jedna z uživatelských výhod pozitivně hodnocená koncovými uživateli.

Plus pro bezpečnost

Největší uživatelská výhoda „TilSafe“  bezpochyby spočívá v zřetelném plus v rámci  otázky  osobní bezpečnosti: sklopené okno již nemusí být jen bezpodmínečně uzavřeno, aby bylo možné dodržet požadovanou ochranu proti vloupání.

Lhostejno, zda v noci nebo po dobu nepřítomnosti bydlících – „TiltSafe“ technologie pomáhá chránit před vetřelci, pokud se větrá pomocí sklopeného okna. Uvedením nových bezpečnostních uzávěrů pro sklopné větrání na trh zaplňuje  Roto Aluvision dosavadní mezeru v konceptu RC2 určeném pro hliníková okna.

Zpět