Nové funkce v online konfigurátoru kování

Nové funkce v online konfigurátoru kování

Leinfelden-Echterdingen – Online nástroj "Roto Con Orders" je osvědčený konfigurátor kování, který si oblíbili zejména výrobci a specializovaní prodejci. Díky uživatelskému rozhraní v 18 jazycích podporuje na mezinárodní úrovni rychlé a bezchybné plánování řešení kování pro okna, dveře a posuvné systémy. Společnost Roto Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) dala před několika dny zelenou vývoji mnoha nových funkcí, díky nimž bude výkonný plánovací nástroj ještě komplexněji podporovat své uživatele.

Přidaná hodnota pro výrobce a obchod

Výrobci pak budou moci odeslat údaje o konfiguraci přímo do nákupního košíku prodejce kování - služba, která snižuje náročnost objednávání a ještě více omezuje zdroje chyb. "Společnost Roto vytvoří technické podmínky pro to, aby prodejci mohli tuto možnost nabídnout svým zákazníkům," vysvětluje Eberhard Mammel, vedoucí oddělení marketingu sortimentu a produktových adaptací společnosti Roto FTT, který je zodpovědný za projekt "Roto Con Orders 2.0".

Pro výrobce oken jsou také zajímavé nové zobrazovací funkce s přidanou hodnotou. Jedním kliknutím bude například možné vygenerovat zobrazení vrtacího schéma pro právě vyvinuté řešení kování.

V roce 2023 bude do konfigurátoru integrován vyhledávač produktů pro těsnicí profily Deventer. "Velmi inovativní nástroj usnadňující výběr těsnicích profilů, které odpovídají vlastnímu profilu a okennímu systému," říká Martin Werk, odpovědný za datovou službu "Roto Con Orders".

Vždy aktuálně

Společnost Roto již řadu let vytváří optimální podmínky pro plánování prostřednictvím neustálé aktualizace dat připravených pro "Roto Con Orders". "Uživatelé se mohou spolehnout na to, že údaje o nových produktech jsou již uloženy pro zahájení dodávky," zdůrazňuje Werk. Údaje o nejnovějších produktech v programech "Dveře" a "Patio" jsou tedy již zahrnuty v konfigurátoru kování. "Z mého pohledu je proto "Roto Con Orders" také nepostradatelným nástrojem pro všechny, kteří chtějí nabízet kvalitní a inovativní okna a dveře." Po integraci nových funkcí bude online nástroj v budoucnu ještě více přispívat k digitální skladbě kování.

Chytré ovládání

O nových funkcích "Roto Con Orders 2.0" budou uživatelé z celého světa informováni přímo výrobcem. "Kdo ještě nemá s 'Roto Con Orders' žádnou zkušenost, je srdečně zván, aby si ji vynahradil nyní," zdůrazňuje Mammel. Prodejní zastoupení společnosti Roto mohou kdykoli aktivovat přístup ke konfigurátoru kování pro kteréhokoli zákazníka. V nadcházejících měsících dojde ke změně uživatelského rozhraní a dále také k vylepšení intuitivního ovládání konfigurátoru. Díky širokému záběru poskytne tato optimalizovaná verze uživatelům maximální podporu.

Práce s dalšími, zcela novými funkcemi konfigurátoru kování je vysvětlena v e-learningovém modulu Roto Campus, který je připraven právě  pro "startovní výstřel".

Předcházení chybám

Výrobce vysvětluje obecný přínos konfigurátoru takto: práce s "Roto Con Orders" zaručuje technicky správné výsledky, protože každá konfigurace je kontrolována z hlediska věrohodnosti porovnáním všech parametrů.

Renomovaní výrobci oken již naprogramovali rozhraní, pomocí kterých se data z "Roto Con Orders" automaticky zpracovávají do seznamů dílů a objednávek ve vlastním IT systému. Lze také integrovat seznamy materiálu a ceny z počítače uživatele. 

Přesný seznam dílů pro skladbu kování včetně technického vyobrazení je vždy vytvořen v několika málo krocích. Výrobci a prodejci oken jej mohou exportovat do formátů PDF, Excel a CAD a zahrnout je do svých nabídek a objednávek. 

Týmové plánování

Funkce "Key User" umožňuje registrovaným uživatelům ukládat sestavy kování nebo data do vlastního "archivu Roto". V případě potřeby může k takto vytvořenému fondu dat přistupovat několik uživatelů současně. Na projektu tak mohou pracovat společně.

Konfigurátor kování je zákazníkům společnosti Roto stále k dispozici zdarma pod tímto odkazem. Je optimalizován pro mobilní použití na tabletech a chytrých telefonech.

Zpět