Roto Patio Inowa se systémem Akotherm T840

Roto Patio Inowa se systémem Akotherm T840

Leinfelden-Echterdingen Akotherm GmbH je jedním z předních výrobců tepelně izolačních hliníkových profilových systémů v Německu a dlouholetým partnerem společnosti Roto. Nový paralelní posuvný systém od specialisty na hliník využívá funkční vlastnosti systému kování "Roto Patio Inowa": "Akotherm AT 840" se vyznačuje uzavíracím mechanismem kolmo k rámu. Těsnění křídla je při zavírání po celém obvodu rovnoměrně přitlačeno k rámu. Díky tomu jsou splněny nejvyšší požadavky na těsnost.

Chytré kování pro posuvné prvky s vysokou těsností

Kování "Patio Inowa" představuje zcela novou posuvnou technologii. Díky inovativnímu pohybu zavírání kolmo k profilu rámu a speciálně vyvinutým funkcím soft je ovládání posuvných křídel obzvlášť  komfortní. Skrytá technologie včetně dokonalého  tvaru komponent a krytek podporují pěkný design ve všech variantách výrobku. K tomu přispívají i nízké podlahové prahy, které umožňují bezbariérový přechod podle normy DIN 18040. "Patio Inowa" je vhodné jak pro velmi malé, tak i extra velké prvky do výšky křídla 3 600 mm a šířky křídla 3 000 mm,  s hmotností křídla až 400 kg.

Vyvinuto pro výškové budovy

"Systém 'Akotherm AT 840' jsme navrhli speciálně pro splnění požadavků, které jsou kladeny na velké posuvné systémy, jako jsou balkonové dveře nebo okna ve výškových budovách," vysvětluje jednatel společnosti Jörg Rutkowski. "Výrobci hliníkových oken, kteří chtějí splnit představu koncového zákazníka o komfortu bez průvanu i ve vyšších patrech výškové budovy, budou naším novým řešením potěšeni." Vysoká těsnost systému má příznivý vliv nejen na tepelnou, ale i na zvukovou izolaci. "To je dobrá zpráva pro všechny, kteří jsou ve městě nebo v blízkosti dopravních komunikací vystaveni vyšší hladině hluku," říká Jürgen Aschkowski, produktový manažer společnosti Akotherm.

Obzvlášť funkčně spolehlivé

Kromě vysoké těsnosti hovoří pro rychlý úspěch nového systému na trhu také komfort obsluhy. Pan Aschkowski je o tom přesvědčen: "Po mnoha testech a zkouškách můžeme zaručit, že se systémem 'Akotherm AT 840' lze vyrábět obzvlášť  funkčně spolehlivá posuvná okna a dveře." Zároveň říká, že křídlo se díky technologii kompletně uložené na válečkových ložiscích  velmi snadno ovládá, i když se jedná o maximální rozměr a hmotnost křídla. "Společnost Roto  popisuje kování jako "chytré" - to je podle mého názoru velmi výstižný popis, který také dobře vystihuje charakter našeho systému."

Výrobci kovových konstrukcí oceňují snadnou montáž

Jako zkušený partner renomovaných výrobců fasád a stavebních prvků hledala společnost Akotherm společně s firmou Roto různé přístupy, jak optimalizovat i snadnou montáž. Systém lze například snadno a rychle instalovat pomocí několika šroubů na sestavu. "Mnoho našich zákazníků bylo při prezentaci produktu velmi zaujato výhodami pro výrobu. Řada z nich uvažuje o tom, že v budoucnu bude svým zákazníkům stále častěji doporučovat systém AT 840 jako alternativu ke klasickým zdvižně-posuvným systémům, a to i v případě, že se nejedná o výškovou budovu," popisuje své zkušenosti z uvedení na trh vedoucí prodeje Oliver Rang.

Chytrá alternativa ke zdvižně-posuvným dveřím

S konstrukční hloubkou rámu 170 mm a konstrukční hloubkou křídla 75 mm systém odpovídá požadavkům na moderní zdvižně-posuvný systém a nabízí možnost použití funkčních skel až do 56 mm. Malá pohledová velikost rámu, pouhých 52 mm, splňuje požadavky na velké skleněné plochy. Celoobvodový rám s čepovými rohovými úhelníky zajišťuje velmi jednoduché a racionální zpracování. Do software Logical vložená zpracovatelská data pro kování pak doplňkově zajišťují pohodlné zpracování prostřednictvím obráběcích center, což nabízí možnost obzvlášť efektivního zpracování.

Celoobvodová drážka pro kování nabízí možnost použití dalších závěrových bodů, které ve spojení s obvodovým dorazovým těsněním zaručují maximální těsnost proti větru, vodě a vzduchu a mimořádně dobrou zvukovou izolaci až 46 dB. V provedení s vnějším křídlem se těsnost v případě zvýšeného tlaku větru ještě zvyšuje. Rang je přesvědčen, že se jedná o "naprosto zajímavý aspekt", zejména pro budovy v exponovaných lokalitách. Společnost Akotherm samozřejmě pamatuje i na bezpečnost a nabízí možnost provedení RC 2.

Zpět