Roto Patio Lift je nyní k dispozici také pro zdvižně-posuvné systémy PVC

Roto Patio Lift je nyní k dispozici také pro zdvižně-posuvné systémy PVC

Leinfelden-Echterdingen – Prostorově úsporné zdvižně-posuvné systémy patří ke klasice mezi stavebními prvky a jsou nabízeny v různých velikostech. Aby byla zajištěna efektivita výrobních procesů, výrobci upřednostňují použití kování, které se snadno a bezpečně montuje. V centru pozornosti je také kvalita technologie vozíků a šíře nabídky kování, uvádí  společnost Roto. Výrobci hliníkových oken proto mezinárodně oceňují zdvižně-posuvné kování "Patio Lift". Od nynějška je tento systém s všestranným použitím k dispozici také výrobcům oken z PVC.

Pro standardní a úzké profily

Před dvěma lety společnost Roto  rozšířila kování "Patio Lift" pro zdvižně-posuvné systémy tak, že díky nízké montážní hloubce všech komponentů je lze použít i pro výrobu systémů z úzkých profilů. Nabídka  zahrnuje verze pro hliníkové a PVC profily s šířkou drážky 16,  18  a  22 mm.   

Z tohoto důvodu a díky možnosti použití pro křídla o hmotnosti až 400 kg je "Patio Lift" jednou z nejuniverzálnějších řad zdvižně-posuvných kování na současném trhu, vysvětluje  společnost Roto.

Mimořádně tichý chod i při hmotnosti křídla 400 kg

Patio Lift" je vhodný pro systémy s šířkou křídla do 3 000 mm a výškou křídla do 3 100 mm. I ve formátech XL a při vysokých hmotnostech křídel přesvědčí kování podle výrobce svým mimořádně tichým chodem a snadným ovládáním. Je to mimo jiné díky komponentům vozíku z nerezové oceli a kolečkám vyrobeným z inovativního, obzvláště kvalitního plastu, která jsou uložena na kuličkových ložiscích, Díky oběma těmto vlastnostem je technologie vozíku i celé kování obzvláště robustní a odolné.

Novinka: vozík 2 v 1

Nový vozík 2 v 1 standardních variant "Patio Lift" pro křídla o hmotnosti 300 a 400 kg šetří čas při výrobě. Nyní umožňuje upevnění nejen plochého, ale i kulatého propojovacího táhla přímo bez adaptéru. Zdvižně-posuvné kování lze proto namontovat bez dodatečné námahy nezávisle na typu táhla.

Esteticky přesvědčivé

Převod "DesignLocking", který je volitelně pro "Patio Lift" k dispozici, podtrhuje kvalitní vzhled a zvyšuje komfort zdvižně-posuvného systému, zdůrazňuje výrobce. Uzavírací čep je umístěn na straně převodu a nevyčnívá do prostoru průchodu. Rámové uzávěry, kterých je nyní v nabídce ještě více variant, jsou integrovány do rámu a působí tak esteticky.

Široká nabídka příslušenství

Integrací volitelných komponentů z široké nabídky "Patio Lift" je možné přizpůsobit zdvižně-posuvné systémy přesně podle přání a potřeb zákazníka. V rámci bezpečnostní třídy RC2 je použita ochraně proti navrtání, ochrana proti vysazení a uzamykatelná klika. Dveřní převody standardně umožňují osazení zámkovou vložkou.

Uzavírací kolík určený pro spárovou ventilaci umožňuje větrání místnosti bez průvanu. Do převodu standardně integrované tlumiče chrání před zpětným rázem kliky a zajišťují větší bezpečnost při ovládání těžkých křídel. Zároveň zvyšují snadnost montáže ve výrobě.

Třída ochrany proti korozi 5 a více

"Patio Lift" nabízí již ve standardu přesvědčivou kvalitu výrobků, zdůrazňuje specialista na stavební kování. Kování splňuje třídu ochrany proti korozi 5 podle normy DIN EN 1670 a dosahuje třídy trvalé funkčnosti H3 podle normy EN 13126-16.

Pro oblasti s vyššími nároky na ochranu proti korozi jsou k dispozici vozíky "Stainless Steel Plus". Jsou navrženy tak, aby zajistily dokonalou funkčnost systému po mnoho let, např. v blízkosti pobřeží. Test solnou mlhou po dobu více než 1 000 hodin přesvědčivě potvrdil vysokou kvalitu těchto vozíků, uvádí  společnost  Roto.

Jednotný design ve všech místnostech

Pokud zákazník klade důraz na jednotný design, doporučuje výrobce použít program klik "Roto Line". Řada "Patio Lift" zahrnuje také zapuštěná madla přizpůsobená designu této řady a velké kliky určené pro pohodlné ovládání i velmi vysokých a širokých prvků.

Fabian Maier, vedoucí oddělení uvádění výrobků na trh ve společnosti Roto Fenster- und Türtechnologie GmbH (FTT), který je zodpovědný za uvedení nejnovějších inovací řady "Patio Lift" na trh, zdůrazňuje: "Zdvižně-posuvný systém "Patio Lift" je nyní ještě univerzálnější. Ať už se jedná o úzké a lehké nebo široké, vysoké a těžké systémy, ať už se jedná o standardní nebo úzké profily, ať už se jedná o hliník nebo PVC - "Patio Lift" přináší  do  každého domu snadné používání, atraktivní design a bezpečnost."

Více o Patio Lift zde.

Zpět