Roto Solid B - Válcové závěsy Roto nyní pro všechny materiály rámů

Roto Solid B - Válcové závěsy Roto nyní pro všechny materiály rámů

Leinfelden-Echterdingen – Přibližně před rokem představila společnost Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) na trhu novou atraktivní řadu válcových závěsů pro vchodové dveře z plastu. V budoucnu budou v nabídce také válcové závěsy pro vchodové dveře ze dřeva nebo hliníkových profilů s Euro drážkou 16 mm. Dalším doplňkem sortimentu je nová krytka s dlouhými patkami určená pro dveře s pevným polem na závěsové straně. Volitelně doplňuje velmi štíhlý design závěsů tím, že zcela zakrývá jeho mechaniku.

Pozitivní zpětná vazba z trhu
Design a funkčnost mnoha variant závěsů "Roto Solid B" pro vchodové dveře z plastu přesvědčily v minulých měsících mezinárodní výrobce. Frederik Zink, jednatel společnosti TH. ZINK GmbH Fenster und Türen v německém Bergenu, vysvětluje: „Nový válcový závěs 'Roto Solid B' lze použít pro dveře s výplní překrývající křídlo i pro dveře s vloženou výplní, a je proto velmi univerzální. To je pro nás velkou výhodou, protože to snižuje počet variant ve skladové a výrobní logistice. Díky svému štíhlému designu se závěs ideálně hodí do moderního designu dveří. Možnost použití závěsu „Solid B" pro vysoké zatížení je rovněž přínosem. Závěs dveří lze seřídit pouze jedním nástrojem. To samozřejmě šetří čas při montáži."

Wulfran Fuzeaux, jeden z jednatelů výrobce 2MA2P ve francouzském Saint-Nazaire, je také spokojen: „Přesvědčily nás velké rozsahy seřízení a štíhlá konstrukce závěsu 'Roto Solid B'. V obou bodech bylo dosaženo zřetelného zlepšení ve srovnání s předchozím modelem '150 R'. Nový válcový závěs se dokonale hodí k našim vysoce kvalitním hliníkovým dveřím, zejména s dekorativními skleněnými panely."

Štíhlá optika bez přesazení kontur
Všechny varianty programu „Solid B" mají společné technické a estetické vlastnosti s přidanou hodnotou. Například při seřizování dveří není mezi křídlem a závěsem rámu žádná mezera, protože seřizovací mechanismy jsou integrovány do válce závěsu. Nedochází tak k přesazení kontur. Štíhlý vzhled je zachován. To platí pro dvoudílné i třídílné válečkové závěsy a také bez ohledu na to, zda je zvolena varianta závěsu o průměru 18 nebo 22 mm pro montáž do nalehávky nebo drážky křídla.


Seřízení bez vysazení
Plynulé seřízení výšky, strany a přítlaku lze provádět bez nutnosti vysazení dveří pod okamžitou optickou kontrolou. Přesné usazení křídla v rámu je obzvláště snadné díky lineárnímu 3D seřízení. Všechna seřízení se provádějí snadno pomocí imbusového klíče SW4.


Jednotný design pro všechna křídla
Jednotný design všech závěsů a šířka sortimentu otevírají možnost opticky sladit dveře různých hmotností z plastu, dřeva nebo hliníku pro daný objekt. V závislosti na zvolené variantě válových závěsů, počtu závěsů a vlastnostech vybraného profilu dveří je možné dosáhnout hmotnosti křídla do 80 kg, 120 kg nebo 160 kg. S válcovými závěsy „222 P" a „322 P"  a pojistkou závěsu mohou výrobci realizovat dveře se zvýšenou ochranou proti vloupání RC 2. Testování podle SKG** se připravuje.

Ochrana proti korozi válcových závěsů odpovídá třídě 5 podle normy DIN EN 1670 a splňuje tak nejvyšší požadavky. Dvě stě tisíc otvíracích cyklů provedených podle norem DIN EN 1935 a DIN EN 1191 potvrzuje spolehlivou dlouhodobou funkci dveřních závěsů.

Zpět