Roto Solid C pro hliníkové dveře do 140 kg

Roto Solid C pro hliníkové dveře do 140 kg

Leinfelden-Echterdingen – Estetika a trvanlivost jsou dva hlavní důvody trvale vysoké poptávky po domovních a bytových vchodových dveřích z hliníku. Kvalitní závěsy jako základní součásti celé konstrukce musí splňovat nejen tato kritéria, ale také přesvědčit svou funkčností a snadným zpracováním. Podle výrobce pokrývá řada skrytých dveří „Roto Solid C“ určených pro dveře otvírané dovnitř a ven s hmotností do 140 kg v praxi celý rozsah požadavků. Dalším důkazem je nový modul pro výškové nastavení dveří otvíraných dovnitř.


Modul obecně slouží jako centrální prvek pro rychlé a snadné nastavení výšky dveří. V opačném případě se obvykle musí výškové nastavení provádět u každého závěsu zvlášť. Rozsah nastavení je +4 až -2 mm.


Současná varianta modulu je vizuálně orientována na rámovou část závěsu, a tím se ještě lépe začleňuje do celkového vzhledu dveří. K tomu přispívá i dostupnost v černé a stříbrné barvě, která ladí s rámem a závěsem křídla.


Systematické úsilí společnosti Roto o zjednodušení zpracování a instalaci výrobků vedlo i tentokrát ke konkrétním
výsledkům. Například místo kompletního frézování modulu nyní hliníkový profil vyžaduje pouze vyvrtání otvoru o průměru 16 mm. Předmontáž součásti navíc znamená, že v budoucnu bude třeba do profilu vložit a zašroubovat pouze dva šrouby, které jsou součástí dodávky. V neposlední řadě se snižuje počet jednotlivých komponent, protože již není zapotřebí přímý upevňovací šroub a kryt. To usnadňuje objednávání a správu.


Nejnovější aktualizace nemění známé plusové body „Solid C“. Mezi ně patří, jak vysvětluje specialista na okenní a dveřní techniku, funkce „FixClick“ pro rychlé a bezpečné zavěšení křídla, dlouhá životnost testovaná na 400 000 otvíracích cyklů podle normy DIN EN 1191, třída odolnosti certifikovaná podle normy DIN EN 1935, vysoká odolnost proti korozi podle třídy 5 normy DIN EN 1670 a vhodnost pro dveře RC 2 odolné proti vloupání.

Zpět