Roto vylepšuje otvíravě sklopný program

Roto vylepšuje otvíravě sklopný program

Leinfelden-Echterdingen – okna a balkonové dveře v přízemí, ale také v horních patrech jsou, jak statistiky pravidelně potvrzují, preferovanými body útoku zlodějů. Je také dobře známo, že čím je vyšší účinnost mechanické odolnosti proti vloupání, tím nižší je úspěšná bilance. Specializované společnosti nyní mohou svým zákazníkům nabídnout novou bezpečnostní výhodu: „Roto NX“- sortiment nyní obsahuje optimalizované ocelové rámové díly, které jsou podle výrobce v kombinaci s bezpečnostními závěrnými čepy vhodné pro plastová a dřevěná okna až do odolnosti RC 3.

Aktuální zdokonalení universálního otvíravě sklopného systému kování zvyšuje výhody pro zákazníky hned v několika oblastech. Koncept umožňuje rychlou adaptaci na individuální bezpečnostní požadavky. Pozitivní dopad v rámci zpracování a skladování pak má další redukce rozmanitosti dílů. V nabídce totiž výhradně symetrické OS rámové uzávěry s použitím vpravo / vlevo, které jsou vždy vyrobeny z oceli s plastovou spodní částí.

Promyšlená geometrií dílů, která mimo jiné zvyšuje tvarovou stabilitu, podporuje automatickou výrobu. K tomuto přispívá jak standardizace materiálů a rozměrů, tak i bezpečné spojení horního a spodního dílu. Příprava pro skryté kontaktní prvky MVS-B, magnetická kontrola uzavření a otevření systému „E-Tec Control“, pak zajišťuje zjednodušení výroby. Bezpečnostní OS rámové uzávěry a rámové uzávěry nevyžadují v spodní oblasti žádné dodatečné opracování.

Kromě toho Roto u nových „NX-dílů vyzdvihuje zvýšení komfortu. Optimalizované náběhové křivky ocelových rámových dílů snížily sílu obsluhy. To je důležitý faktor pro okenní prvky se zvýšenou odolností proti vloupání, které vyžadují mnoho závěrných bodů.

Koncept přesvědčuje i po stránce designu. Vysoce kvalitní vzhled povrchu mimo jiné plyne ze skutečnosti, že na přední straně nejsou ani otvory pro clips ani nýtovací místa. K tomu se přidává bezproblémová funkce díky z boku uzavřeným rámovým dílům. Výsledek použití plastové spodní části u OS rámových uzávěrů (plast / dřevo) a rámových uzávěrů (dřevo).

Ocelové díly v neposlední řadě dále zhodnocují také okno „TiltSafe“, zdůrazňuje specialista na kování. Díky tomu je možné nabídnout až na 65mm sklopená okna s odolností RC 2. Uzavřené prvky pak v testu prokázaly dokonce odolnost RC 3. Odpovídající bezpečnostní konfiguraci doplňují V – závěrné čepy z portfolia „NX“ a uzamykatelná klika (100 Nm).

Zpět