Skrytá závěsová podskupina v kombinaci s Roto NX

Skrytá závěsová podskupina v kombinaci s Roto NX

Formální a funkční jednotka od Roto / “Roto Designo“ přesně odladěno na „Roto NX“/ se samostatným prvkem na odvod zatížení hmotnost křídla do 150kg / vhodné pro všechny druhy materiálů / bez nákladů na přestavbu u výrobce oken / rychlá montáž a veškeré funkce / např. úrovňová pojistka a balkónová západka / odolnost proti vloupání podle RC2 /  V-závěr. čepy jako základ.

Uvedením „Roto (NT) Designo“ v roce 2006 patřilo Roto k průkopníkům v segmentu skrytě ležícího zavěšení. Ústřední tehdejší moto platné dodnes:  všechny díly se ztrácí v polodrážce okna a akcentují tak rozmanité estetické provedení  profilů. 14 let po této premiéře vytváří stále zdokonalovaný výrobek také s díly programu „Roto NX“ formálně a funkčně přesvědčující jednotku. Pomocí samostatného prvku na odvod zatížení je tak možné realizovat, a to v rámci všech materiálů rámů, křídla s hmotností do 150kg. Výrobci oken, kteří používají „skryté uložení“ a mimo to již mezitím přešli na nový program otvíravě-sklopného kování, tak mohli na obvyklé přechodové práce zapomenout. To samé by pak platilo pro výrobce, kteří doposud používají viditelná zavěšení. Přesné sladění „Designo“ komponent s otvíravě-sklopným modulárním systémem u těchto podstatně redukuje montážní náročnost a to včetně výrobců s automatizovanou montáží kování do křídla. Navíc, do této kombinace jsou integrovány veškeré funkce otvíravě-sklopného kování jako omezovač sklopení a otevření včetně pojistky proti zpětnému přivření.

Odolnost proti vloupání podle RC2 je mimo jiné zajištěna prostřednictvím ochrany proti vysazení integrované do křídlového závěsu a T-závěrovým bodem ve sklopném mechanismu. Jako funkční nosný prvek slouží V-závěrový čep, vyznačující se souběžným seřízením výšky a přítlaku, přesnou výškovou rektifikací a minimálním pohybem čepu. Kromě toho absorbuje více tolerance v drážce a tak urychluje montáž výplně.

Zpět