Systémové kompetence posilují pozici na celosvětovém trhu

Systémové kompetence posilují pozici na celosvětovém trhu

Graz / Leinfelden- „Spolehlivost, s jakou podporujeme naše partnery, motivovala další výrobce stavebních prvků, aby v letošním roce zahájili nebo dále rozšířili spolupráci se společností Roto. „K tomuto závěru dospěl výkonný ředitel společnosti Roto Window and Door Technology (Roto FTT) Marcus Sander na 18. mezinárodním odborném tiskovém dni skupiny Roto v rakouském Grazu. Díky digitalizaci a automatizaci, které Roto prosazuje již řadu let, může společnost s 18 závody, 31 logistickými distribučními centry a více než 30 prodejními místy po celém světě mimořádně rychle reagovat na měnící se požadavky. „Vyrábíme tam, kde jsou naše systémy potřeba, a zajišťujeme trvale vysokou kvalitu dodávek ve všech produktových řadách," vysvětlil Sander. To je o to pozoruhodnější, že se portfolio společnosti výrazně rozšířilo. V roce 2023 je podle výkonného ředitele vysoká spolehlivost, stejně jako rozvoj sortimentu a výjimečné služby důvodem pro pokračující zisk nových zákazníků.

Kování a těsnění pro všechny typy otvorů a materiály rámů

Díky integraci evropské skupiny Deventer Group a americké společnosti Ultrafab Inc. mají zákazníci po celém světě přístup k těsnicím systémům, které jsou optimálně navrženy pro geometrii pohybu programů kování Roto v rámci všech typů otvorů a materiály rámů. Podle Sandera je tento typ systémových služeb oceňován a vyhledáván výrobci stavebních prvků, protože funkčně specifická souhra kování a těsnění přímo ovlivňuje výkonnost oken a dveří. Nároky na energetickou účinnost budov rostou a extrémních povětrnostních jevů přibývá. Vysoce utěsněná okna a dveře jsou proto stále důležitější pro ochranu klimatu, bezpečnost a pohodlí lidí." Stále více zákazníků proto v oblasti kování a těsnění využívá integrovaného poradenství. Jejich důvěra je základem úspěchu společnosti Roto.

Modulární konstrukce jako standard

Společnost Roto zůstává při vývoji svých programů kování věrná "modulárnímu principu", protože jeho ekonomický přínos pro zákazníky je velký: pokud lze komponenty kování použít pro výrobu různých prvků, různých typů otvorů a pro všechny materiály rámů, zvyšuje to hospodárnost výroby komponentů. Na veletrhu Fensterbau Frontale v březnu 2024 představí společnost Roto další zajímavé inovace a předvede, jak kování a těsnění společně optimalizují funkční bezpečnost a komfort obsluhy.   V Norimberku přivítá technologický specialista zákazníky z celého světa na svém známém místě v hale 1.

Řešení na míru pro nové požadavky

Stejně jako u modulární konstrukce ve standardní verzi se mohou zákazníci v případě speciálních požadavků spolehnout na svého partnera Roto. Sander zdůraznil: „buď již dokonalé řešení existuje, nebo ho vyvíjíme společně se zákazníkem." Prozradil, že inovacím není konec. Konzultační tým Roto Object Business, který je součástí divize Roto Aluvision, neustále přináší zajímavá zadání od výrobců hliníkových oken. Vývoj produktů pro konkrétní projekty Roto Aluvision doplňují komplexní služby, kterými Object Business již od roku 2014 podporuje zákazníky po celém světě, a to od prvotního nápadu na výrobek až po jeho montáž.

Testovaná kvalita výrobků je přesvědčující

Pro mnoho nových zákazníků byla letos rozhodujícím faktorem také ověřená kvalita komponentů Roto. Pro výrobu vysoce kvalitních komponent je důležitá povrchová ochrana v souladu s nejvyšší třídou ochrany proti korozi a testované odolnostní vlastnosti kování i trvanlivost těsnění. „Před uvedením našich výrobků na trh proto tyto procházejí prototypovými a vývojovými zkouškami a nejrůznějšími zátěžovými testy v moderních zkušebnách Roto. Naši zákazníci těmto opatřením k zajištění kvality důvěřují, a zřejmě i proto se rozhodují nakupovat stále více komponent výhradně od společnosti Roto."

Široká nabídka testovacích služeb společnosti Roto

Zákazníci po celém světě si také mohou nechat otestovat funkčnost svých okenních a dveřních systémů ve zkušebnách Roto. „Je to ceněná služba s uznávanou přidanou hodnotou," zdůraznil Sander. Všechny zkoušky jsou prováděny v souladu s platnými národními a mezinárodními normami a směrnicemi. Některá zkušební střediska, například v Leinfeldenu-Echterdingenu a Kalsdorfu, jsou akreditovaná. Zákazníci tam proto mohou získat i uznávané certifikáty, např. o vhodnosti okna při požadavku na ochranu proti vloupání až do RC 4. "Společnost Roto zavedla díky mnoha  zkušebním zařízením na různých místech jedinečnou službu, která zákazníkům pomáhá šetřit čas a peníze."  Klíčovou roli zde hraje obchodní oddělení, které společně se zákazníkem koordinuje systémové komponenty a zkoušky. "Kování, těsnění a systémové zkoušky - spolehlivě z jednoho zdroje" je hodnotná nabídka společnosti Roto FTT.

"Dokonalá shoda" podporuje růst v Americe

Marcus Sander na odborném tiskovém dni 2023 opět označil integraci společnosti Ultrafab Inc. za „perfektní spojení". Společnost Ultrafab je jedním z předních výrobců okenních a dveřních těsnění na severoamerickém trhu. Kromě vysoce kvalitních kartáčových těsnění a extrudovaných těsnicích profilů pro stavební prvky zahrnuje portfolio výrobků také řadu speciálních produktů pro použití mimo stavebnictví. „Spojili se dva lídři v oblasti kvality - to je dobré pro image obou společností," vysvětlil výkonný ředitel. Spolupráce se známými výrobci hliníkových oken ve Střední a Jižní Americe přinesla i letos další zajímavé podněty. Zde se společnosti Roto Aluvision podařilo navázat nová slibná partnerství, protože v těchto zemích v současné době roste poptávka po hliníkových prvcích s vysokou těsností.

Změna trhu v Asii

Vlastníci nemovitostí a realitní průmysl v Číně jsou v letošním roce obzvláště opatrní, což vzhledem k platební neschopnosti velkých regionálních developerů není překvapením. Nedostatek nové výstavby tak mohl být jen v malé míře kompenzován posilujícím maloobchodním sektorem. Produkty a služby pro dodatečné vybavení oken nebo jejich výměnu v rámci renovací budov by měly být ve střednědobém horizontu potřebné, ale v současné době je po nich  vzhledem k rostoucí míře úspor u spotřebitelů jen malá poptávka.  Skutečnost, že výrobci oken a dveří v době slabší poptávky stále více hledají produktová řešení a partnery, kteří posilují efektivitu jejich procesů a jedinečnost jejich sortimentu, má pro společnost Roto pozitivní vliv. Sady kování, jako je „Roto NX" nebo posuvný systém s vysokou těsností „Roto Patio Inowa", jsou proto v Číně stále žádanější.

Rozšíření zákaznické základny v Evropě

Nejen díky úspěšným novým výrobkům v segmentech posuvných a dveřních systémů se společnosti Roto FTT podařilo opět rozšířit svou zákaznickou základnu v Evropě. „Roto už dávno není jen synonymem pro kování Tilt&Turn," zdůraznil Sander. Například výrobci vchodových-  a vedlejších vstupních dveří oceňují společnost Roto jako kompletního dodavatele dveřních závěsů, zavěrových systémů a prahů. Jedinečnost posuvného systému „Patio Inowa" oslovuje velké stavební firmy se speciálními požadavky, např. na posuvné systémy pro výškové budovy. Současně se v Evropě prosazuje poznatek, že následnou recyklaci oken usnadňuje použití určitých těsnění. „Existuje tedy mnoho dobrých důvodů, proč se obrátit na společnost Roto, a my zajišťujeme, aby výrobci stavebních prvků měli v souvislosti se svými potřebami optimální podporu obchodního oddělení a v případě potřeby i dalších specialistů z naší organizace."

Investice do ochrany klimatu a spolehlivosti

V nadcházejícím roce bude společnost Roto pokračovat v rozvoji svých poboček po celém světě směrem ke klimatické neutralitě a spolehlivosti dodávek, oznámil Sander. Systémy pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie přispívají k ochraně klimatu, ale také k spolehlivosti dodávek, a tedy ke spolehlivosti společnosti Roto. Aby byla zachována plná flexibilita, bude se i nadále pokračovat v digitalizaci a automatizaci. „Dnes nevíme, jaké události ovlivní globální a zejména stavební průmysl na mezinárodních trzích v roce 2024. Moderní stavební prvky jsou však důležité pro nízkoemisní bydlení. To je bezpečný základ, na kterém náš obor stojí. Jako vážený partner mnoha úspěšných výrobců se díváme do budoucnosti s optimismem. Společnost Roto neustále investuje, aby dále snižovala uhlíkovou stopu našeho odvětví a zůstala nejlepším spolehlivým partnerem."

Zpět