Testovaná rozmanitost: omezovače otevření od společnosti Roto

Testovaná rozmanitost: omezovače otevření od společnosti Roto

Leinfelden-Echterdingen – Ve stále větším množství specifikací se objevuje požadavek na výrobce hliníkových oken související s dodáním oken nebo větracích klapek s testovaným omezovačem otevření. Zpracovatelé osvědčených řad kování „Roto AL" a „Roto AL Designo" tak mohou těžit z neustále se rozšiřujícího programu robustních omezovačů otevření, které jsou vhodné i pro okna ve veřejných budovách nebo v místnostech se střídajícími se uživateli, jako jsou hotely a nemocnice. Širokou škálu aplikací již nabízejí omezovače ze standardního programu. Na mediálním portálu okenní a dveřní techniky Roto je nyní k dispozici informativní prezentace o portfoliu omezovačů otevření.

Standardní řešení a řešení na míru 

Pokud má zákazník speciální požadavky na omezovač otevření, které nelze pokrýt produkty ze standardního programu, odborníci společnosti Roto Object Business prověří možná alternativní řešení. Mohou čerpat z různých speciálních omezovačů otevření, které již v ift Rosenheim úspěšně prošly testováním výrobků podle DIN EN 13126-5, aplikace 5/6. Tyto omezovače otevření a rozsah jejich použití jsou rovněž představeny v digitální prezentaci.

Služby související s projekty

Společnost Roto Object Business podporuje na základě požadavku výrobce hliníkových oken od fáze návrhu a prototypu až po včasnou dodávku a montáž výrobků. V závislosti na šířce a montážní hloubce křídla, požadované šířce otvírání a obecných podmínkách na stavbě, vyvíjí tým odborníků optimální řešení pro omezení otevření, které vyhovuje každému profilovému systému. Vývoj výrobků usiluje o dosažení optimálního snadného použití, atraktivního designu a nejvyšších bezpečnostních standardů. 

Spolehlivá ochrana

Omezovače otevření chrání závěsovou stranu před poškozením způsobeným úderem o ostění nebo nekontrolovaným pohybem křídla, který může být vyvolán průvanem nebo chybami  v ovládání. Tím se prodlužuje životnost oken. Četnost údržby nebo oprav se díky použití omezovačů otevření výrazně snižuje. Omezovače otevření od společnosti Roto rovněž splňují nejvyšší standardy ochrany proti korozi. K dispozici jsou varianty s funkcí brzdy, tlumiče a dorazu nebo bez něj, s uzamykatelnou funkcí dorazu, s dorazem umožňujícím jeho překonání nebo s koncovým dorazem s gumovým tlumičem a také zvláště krátká varianta určená pro větrací klapky.

Protože omezovače otevření Roto lze vždy použít vpravo / vlevo, nevyžadují mnoho skladovacího prostoru a odlehčují logistice závodu při výrobě oken. Efektivní a bezpečnou montáž omezovačů podporuje podrobná dokumentace dodávaná výrobcem. Ve většině případů se nešroubují, ale upínají do profilu.

Zpět