Třecí nůžky "Roto FS Kempton" testované podle světových norem

Třecí nůžky "Roto FS Kempton" testované podle světových norem

Leinfelden-Echterdingen – Třecí nůžky z řady "FS Kempton" přispívají ke komfortu ovládání a bezpečnosti oken ze všech materiálů rámů, vysvětluje společnost Roto Fenster-und Türtechnologie GmbH (Roto FTT). To prokázaly i testy provedené nezávislými institucemi v souladu s celosvětovými standardy. Podle výrobce bylo současné portfolio výrobků nedávno zařazeno na seznam "AAMA Verified Component List". Seznam zveřejňuje americká organizace "Fenestration and Glazing Industry Alliance" (FIGA) v rámci svého certifikačního programu.

Celosvětově uznávaná kvalita

Kvalita kování již byla potvrzena v Evropě a Číně. Podle výsledků testů splňují třecí nůžky "FS Kempton" nejvyšší požadavky podle evropských norem DIN EN 13126-6 a DIN EN 1670 a JG/T 127 (Čína). Protože bylo prokázáno, že splňují i americkou normu AAMA 904, byly zařazeny do "Seznamu ověřených komponentů AAMA".

Třecí nůžky jsou tak dalším příkladem vysoké výkonnosti systému Roto FTT v segmentu výrobků pro otvírání ven, vysvětluje odpovědný produktový manažer Matthias Kosog. Jejich kombinací s některou z rozmanitých variant uzávěrů ze sortimentu Roto mohou výrobci oken nabídnout kompletní řešení kování v jednotně vysoké kvalitě, na které výrobce poskytuje plnou záruku. Třecí nůžky stejně jako uzávěry Roto jsou k dispozici pro všechny běžné profilové systémy a materiály.

Vhodné pro všechny běžné šířky a výšky křídel

Díky obzvláště pečlivému odstupňování pokrývá řada "FS Kempton" celé spektrum šířek a výšek křídel, ve kterých se obvykle vyrábějí Top- a Side-Hung okna, říká Kosog. Výběr správné varianty třecích nůžek je snadný, přiřazení k rozměrům křídla je jednoznačné. Všechny nůžky jsou označeny tak, aby je bylo možné kdykoli při výrobě a údržbě oken jasně identifikovat.

Pohodlí i s těžkými křídly

Program navíc umožňuje výrobu snadno obslužných oken i s těžkým zasklením. Pohyb otvírání zůstává vždy harmonický, dokud se křídlo nedostane do koncové polohy. Díky detailům, jako jsou optimalizované náběhy, lemy a přizpůsobená kinematika, se třecí nůžky "FS Kempton" snadno instalují i obsluhují.

Třecí nůžky řady "Roto FS Kempton" splňují nejvyšší požadavky podle evropských norem DIN EN 13126-6 a DIN EN 1670. Kromě toho byly testovány nezávislými institucemi podle norem AAMA 904 (USA) a JG/T 127 (Čína). Nejnovější verze "AAMA Verified Component List", která byla právě zveřejněna, zahrnuje také aktuální portfolio výrobků, uvádí výrobce.

Zpět