Veřejné budovy v centru zájmu

Veřejné budovy v centru zájmu

Leinfelden-Echterdingen – „Společnost Roto navrhuje technologii kování na základě argumentu přínosů od budovy - přes místnost - stavební prvek - až po optimální funkci," vysvětluje Eberhard Mammel, vedoucí oddělení marketingu sortimentu a produktových adaptací společnosti Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT). Podle jeho slov se společnost Roto v průběhu BAU 2023 zaměřila na prezentaci přidané hodnoty tohoto způsobu práce. „Z našich exponátů by to mělo být všem návštěvníkům veletrhu evidentní na první pohled." Proto byla všechna řešení kování prezentována v typických stavebních prvcích nebo konkrétních stavebních a prostorových  situacích. 

Optimalizace místností

Hotel uvedený na stánku byl reprezentativním typem veřejné budovy. Zde je často ještě více než v obytných budovách nutné navrhovat pokoje s ohledem na maximální efektivitu využití prostoru tak, aby byl každý metr čtvereční optimálně využit. Z tohoto důvodu se nyní ve školách a nemocnicích stále častěji používají posuvná okna a dveře.

Tlak na úsporu místa

Pomocí posuvného kování „Roto Patio Inowa" lze vyrobit posuvná okna a dveře téměř libovolné velikosti a hmotnosti křídla až 400 kg. Díky inovativní technologii kování lze velmi snadno a pohodlně ovládat i velké a těžké prvky. Výkonným prvkem pro bezpečný přenos hmotnosti jsou nové robustní vozíky s integrovanými kartáči a stabilními, hladce se pohybujícími kolečky. Díky valivému tření při příčném pohybu křídla nabízí lineární kuličkové ložisko vozíku znatelný komfort ovládání. Výškové nastavení na straně převodu v rozsahu -1 až +3 mm zajišťuje maximální montážní připravenost.

Ve všech hmotnostních třídách „Inowa" je základním funkčním principem „inteligentního posuvu" speciální zavírací pohyb příčně k profilu rámu. Další zvýšení komfortu zajišťují dodatečně montovatelné a kombinovatelné měkké funkce pro mechanicky řízené, brzděné otvírání a zavírání. A konečně, díky použití nových ovládacích čepů uložených na kuličkových ložiskách je ovládání posuvného prvku „Patio Inowa" komfortním zážitkem, který je dobře přijímán nejen v hotelech.

Dobrý design i pro ven otvíravé dveře

Dveře otvírané ven se používají častěji ve veřejných než obytných budovách. Výrobci, kteří vybavují hliníkové dovnitř otevírané dveře skrytým dveřním závěsem „Roto Solid C", potřebují v případě použití téměř identického závěsu u ven otvíraných dveří navíc pouze trochu dodatečného upevňovacího materiálu a jiný modul pro výškové nastavení. Funkce FixClick závěsů „Solid C" je pak praktická pro montážní firmu na stavbě. Umožňuje rychlé a bezpečné zavěšení dveří díky slyšitelnému cvaknutí pantů. Seřízení výšky je obzvláště snadné díky centrálnímu seřizovacímu bodu.

Řešení pro všechny požadavky

Hotely nebo kancelářské budovy jsou často obloženy hliníkovou fasádou. Na veletrhu BAU v Mnichově byla k vidění tři speciální řešení divize Roto Aluvision, která jasně podtrhovala veletržní koncepci dodavatele stavebních materiálů: Roto představuje plnou kompetenci v oblasti kování pro všechny materiály rámů, typy otevření, místností a typy budov.

Všechna řešení kování představená v Mnichově byla integrována do online platformy „Roto City". Nyní si je lze prohlédnout a prodiskutovat virtuálně během konzultace s prodejci Roto.

Zpět