Výrobci spoléhají na otestované zabezpečení RC 2 u sklopených oken

Výrobci spoléhají na otestované zabezpečení RC 2 u sklopených oken

Leinfelden-Echterdingen – Společnost Roto Window and Door Technology (FTT) se dle vlastního vyjádření stala prvním dodavatelem, který v roce 2018 nabídl možností větší ochrany proti vloupání u otvíravě-sklopných oken: pomocí funkce "TiltSafe" systému kování "Roto NX" dosahují okna otevřená do sklopné polohy třídy ochrany proti vloupání RC 2. Inovativní zabezpečení RC 2 ve sklopené poloze si mezitím našlo cestu do sortimentu známých výrobců oken. V nabídce společnosti Josko Fenster und Türen GmbH jsou například zkouškami ověřená bezpečnostní okna ze dřeva/dřevo-hliníku s funkcí "TiltSafe" a plně skrytou závěsovou stranou.

Přidaná hodnota potvrzená pojišťovnou

"Po úspěšně absolvovaném testu v lednu 2021 bylo naším cílem nejprve důkladně osvětlit výhody nového kování pro koncového zákazníka," uvádí Thomas Reibe, vedoucí vývoje ve společnosti Josko Fenster und Türen GmbH. Přestože je každému odborníkovi na okna jasné, že okno, které je při sklopení zabezpečeno RC 2, výrazně snižuje riziko vloupání, je důležité, co si o této koncepci výrobku myslí i lidé mimo okenní průmysl, např. pojišťovatelé budov.

"Jednali jsme proto s rakouskou společností Uniqa a dosáhli toho, že by naše dřevěná / dřevo-hliníková okna vybavená systémem Roto NX TiltSafe neměla ve sklopeném stavu hodnotit jinak  jako v uzavřeném," říká Reibe. Majitel domu si tak zachovává plnou pojistnou ochranu pro případ vloupání, i když při odchodu z domu nechá okna sklopená.

Nová úroveň ochrany proti vloupání

Jeho závěr po této zkušenosti: "Vzhledem k tomu, že technologii 'TiltSafe' důvěřuje i jedna z předních pojišťoven, mají naši obchodní partneři o jeden pádný argument více, aby se u svých zákazníků intensivně zabývali otázkou bezpečnosti u sklopených oken." V budoucnu tak nikdo nemusí volit mezi čerstvým vzduchem a ochranou proti vloupání, pokud budou otvíravě-sklopná okna vybavena kováním "TiltSafe". "Přestože počet vloupání v posledních dvou letech klesl, majitelé domů mají i dnes nepříjemný pocit, když opouštějí své domovy se sklopenými okny. V budoucnu tomu tak být nemusí." Společnost Josko se snaží tuto dobrou zprávu co nejvíce rozšířit a poskytnout tak koncovému zákazníkovi známý "dobrý pocit".

Vzhledem k tomu, že bezpečnostní rámové závěry "TiltSafe" zůstávají při uzavřeném okně neviditelné, prošel tento systém kování také přísnou "Josko design kontrolou", vysvětluje Reibe s úsměvem. "Pokud okno zůstane sklopené, můžete zvenčí zřetelně vidět další stabilní uzavírací prvky, a to je dobře," myslí si. „Zloděj tedy jasně pozná, že toto okno bude klást masivní odpor."

Široký sortiment výrobků

Okno od společnosti Josko  bylo testováno  v provedení dub/hliník s kováním "NX TiltSafe" a plně skrytou závěsovou stranou od společnosti Roto. Certifikát se vztahuje na otvíravě-sklopná okna s šířkou křídla ve falci od 450 do 1 400 mm a výškou křídla ve falci od 490 do 2 600 mm, vyrobená z jednoho z celkem osmi typů profilů výrobce. "Máme tedy možnost vyrábět bezpečná otvíravě-sklopná okna téměř v jakémkoli provedení," zdůrazňuje Reibe. "To hraje  pro společnost  Josko důležitou roli a činí  toto řešení kování od společnosti  Roto pro nás ještě atraktivnějším."

Zpět