Vysoce výkonné válcové závěsy

Vysoce výkonné válcové závěsy

Leinfelden-Echterdingen Roto okenní a dveřní technologie (FTT)  prezentuje  "jasnou systémovou architekturu" také u dveřních závěsů. Tímto způsobem chce společnost uspokojit všechny různorodé požadavky jednotlivých oblastí trhu. Příkladem je program válečkových závěsů "Roto Solid B" určený pro největší segment trhu. Díky nabídce Alu upínacím závěsům je nyní tento program ještě výkonnější. To se projevuje v oblastech montáže a seřízení, bezpečnosti a stability výrobku, odolnosti proti vloupání a designu.

Prostřednictvím typu "224 A" (dvoudílný) a "324 A" (třídílný) jsou podle výrobce k dispozici dvě verze o délce 155 mm a 223 mm s průměrem závěsu 24 mm. Princip uložení všech seřizovacích mechanismů ve válcovém těle závěsu má mimo jiné pozitivní vliv na montáž a seřizování. Integrované plynulé výškové a stranové seřízení je možné realizovat i při zavřených dveřích. Předmontovaný upínací blok přizpůsobený upínacím drážkám navíc zajišťuje jednoduchou a rychlou montáž. Díky tomu není nutné realizovat jakékoli profilové obrábění. Při nastavení závěsů není nutné povolovat upevňovací nebo upínací šrouby základní desky.

Vnitřní seřizovací mechanismus s sebou přináší také optické výhody. Stejnou měrou zabraňuje vzniku spár i nesouososti. Bez ohledu na nastavení tak zůstává pohled na závěs vždy stejný a estetika štíhlého válečkového závěsu je tak zachována. Duo "Solid B" i tak harmonicky zapadá do celkového designu. Nabízí širokou paletu práškově lakovaných nebo eloxovaných barev pro designové dveře.

V důležité kategorii "bezpečnost a stabilita výrobku" klade společnost Roto důraz především na vysokou nosnost. Zatímco dvoudílná verze je vhodná pro křídla o hmotnosti do 100 kg, nosnost třídílné verze se zvyšuje na maximálně 120 kg. V obou případech je nutná aplikace dvou závěsů. Vysoce kvalitní materiály, jako je tyčový lisovaný hliník a pozinkovaná ocel, zajišťují dokonalou kvalitu výrobku, stejně jako ochranu proti korozi podle normy DIN EN 1670: třídy 5. 200 000 otevíracích cyklů podle normy DIN EN 1935 potvrzuje spolehlivou dlouhodobou funkci současné generace válečkových závěsů.

A konečně je tato konstrukce přesvědčivá i z hlediska "odolnosti proti vloupání". V závislosti na variantě a provedení lze realizovat řešení RC 2 nebo RC 3, uvádí společnost Roto. Specialista na okenní a dveřní techniku to také považuje za "konkrétní důkaz kvality".

Zpět