Zasklení: na bezpečné straně

Zasklení: na bezpečné straně

Leinfelden-Echterdingen – Zasklívací podložky jsou snad nejvíce podceňovaným dílem celkové konstrukce "oken". Přitom jako jediné spojení mezi rámem a hranou skla hrají centrální roli. Protože: přenášejí zatížení hmotnosti skla kompletně do rámu, zajišťují trvalou bezchybnou funkci dílů a starají se o bezpečnou montáž zasklení. V konečném důsledku se tak ukazují jako důležitý stabilizátor celé fasády budovy. Bez "konstantně vysoké úrovně kvality" však nelze v praxi plnit rozmanité úkoly, zdůrazňuje Roto okenní a dveřní technologie (FTT).

Pro výrobce a dodavatele oken je proto především v jejich vlastním zájmu a také v zájmu jejich zákazníků, aby se rozhodli pro řešení, která jsou bezpečná a zároveň přizpůsobená jejich potřebám. K tomu patří i rozsáhlé portfolio "Glas-Tec" subdodavatele stavebních materiálů, které zaručuje potřebnou individualizaci pro různé konstrukce rámů, tloušťky skel a podmínky podpory. Díky velkému počtu jednotlivých výrobků, například pro trojskla, těžká křídla a vyčnívající zasklení, portfolio pokrývá všechny požadavky v praxi. Výhradní použití 100 % nového plastového materiálu zaručuje kvalitu a trvanlivost. Pevnost v tlaku tohoto sortimentu definovanou v technických směrnicích (TR)3 sklářského průmyslu potvrdil pomocí speciálních zkušebních metod i ift Rosenheim.

Široké spektrum programu Glas-Tec je odolné vůči stárnutí a teplotě a je kompatibilní s mnoha těsnicími látkami  používanými na okraji izolačního skla. Roto jako exemplární příklad zmiňuje dvě podložky. Typ "GL-SV", který je vhodný pro standardní zasklení, zaručuje vysokou nosnost díky zesílenému systému můstků a disponuje větracím kanálem, určeným pro dostatečné odvětrání prostoru drážky tak, aby se zabránilo poškození hrany skla. Typ "GL-B" pak přesvědčuje mimo jiné snadnou montáží, protože díky dvěma brzdovým membránám drží na místě bez dalších upevňovacích prostředků. Díky systému můstků je také stabilní pod trvalým tlakem a je možné jej zatížit.

Dalším prvkem efektivní technologie zasklení jsou profilové zasklívací vložky. Z jejich podstaty vytvářejí nepostradatelnou základnu pro zkouškami ověřený materiál podložek, zajišťují jejich rovnou oporu, podporují odvětrání drážky včetně přenosu zatížení a lze je do prostoru drážky upnout. Podle Roto pak program příslušenství "Glas-Tec" doplňují zasklívací lopatky.

Chránění partneři

K profesionálnímu, a tedy dlouhodobě bezpečnému podkládání ve srovnání s konkurencí významně přispívá také "jasně promyšlený" balíček podpory. I zde zákazníci profitují z uznávaných kompetencí, které vycházejí z integrace na trhu vedoucí společnosti Gluske-BKV do skupiny Roto, k níž došlo v roce 2008. Nabídka sahá od poradenství v rámci jednotlivých projektů až po exkluzivní 32 stránkový "Slabikář podkládání" a zkušební, v oboru "jedinečný" servis.

Kompatibilita těsnících tmeů používaných na okraji skel včetně vrstvených fólií bezpečnostního skla se zasklívacími podložkami se podle ift předpisů testuje ve vlastní laboratoři s certifikací QM 330. Negativní výsledky jsou často příčinou velkých škod na okenních křídlech a sklech ale často také na celé konstrukci. Prostřednictvím těchtotestů chrání specialista na okenní a dveřní technologii své partnery před riziky spojenými s odpovědností. Podrobné informace a instalační video najdete na adrese https://ftt.roto-frank.com/de-de/produkte/details/roto-glas-tec.

Zpět