Zdvižně-posuvné kování "Roto Patio Lift" přesvědčuje ve výrobě PVC oken

Zdvižně-posuvné kování "Roto Patio Lift" přesvědčuje ve výrobě PVC oken

Leinfelden-Echterdingen – Tři vlastníci společnosti Visual Fenster AG, nově založené ve Švýcarsku v roce 2020, Roland Sax, Muhamet Krasniqi a Burim Kastrati, se znají již téměř tři desetiletí. Především prodejem zdvižně-posuvných systémů "extra třídy" si chtějí zajistit pevné místo ve stavebnictví své země. Výroba byla zahájena o Velikonocích 2021.

O zdvižně-posuvné systémy je ve Švýcarsku velký zájem, říká pan Sax.  Proto jsme začali hledat obzvláště výkonné komponenty pro tento typ stavebních prvků. Spolu se svými partnery, kteří se v oboru pohybují již desítky let, se velmi podrobně zabýval novějšími profilovými systémy včetně systémů kování. V rámci  "Roto Patio Lift" zvolili zdvižně-posuvné kování, které bylo na začátku roku 2021 k dispozici pro mnoho hliníkových, ale jen pro některé PVC profilové systémy. Mezitím byl sortiment výrobků rozšířen tak, že jej lze použít i pro velké množství běžných PVC profilových systémů. 

Úspěšné od prvního dne

"Nelitovali jsme, že jsme se při hodnocení kování spolehli  na společnost Roto a naše vlastní zkušenosti," říká Sax s potěšením. Zejména v případě posuvných systémů je vyřizování reklamací časově náročné a nákladné, a proto je podle názoru pana Sax vhodné, aby výrobci volili zejména funkčně spolehlivé komponenty a systémy. "Roto Patio Lift" zajišťuje stabilitu a snadné posouvání křídla i u extra velkých a těžkých zasklení. Kvalita komponentů svědčí o tom, že vysoká funkční spolehlivost, kterou výrobce slibuje, je skutečností. Od dubna 2021, tedy během jednoho roku, prodal stále ještě malý tým společnosti Visual Fenster AG již přibližně 750 zdvižně-posuvných systémů s "Patio Lift".

Společnost Roto však není pro mladou firmu "partnerem s potenciálem" pouze v souvislosti s programem "Patio Lift". "Nezáleží na tom, co hledáme. Možná jen několik sad nebo dokonce jednorázově speciální řešení – vše najdeme  v sortimentu Roto. Ať už se jedná o otvíravě-sklopné kování "Roto NX" pro štulpová okna, bezpečnostní rámové uzávěry a V-čepy pro zvýšenou ochranu proti vloupání nebo elektronické zámky vchodových dveří - společnost Visual Fenster se může soustředit na jednoho partnera a dodavatele kování. Sortiment výrobků je nesmírně široký. Společnost je také více než spokojena s doprovodným servisem výrobce.

Kvalitní služby od samého začátku

Od založení společnosti Visual Fenster AG do zahájení výroby uplynulo jen několik týdnů, během nichž bylo například nutné připravit kmenová data  Roto pro právě vybraná zařízení a automaty. "A to se podařilo, protože jsme měli co do činění s kvalifikovanými a velmi angažovanými lidmi ve Švýcarsku i v Leinfeldenu," soudí Sax. "Partnerství tak přináší skutečnou přidanou hodnotu."

Tichý chod i při hmotnosti křídla 400 kg

Program zdvižně-posuvného kování "Patio Lift" zahrnuje verze pro hliníkové a PVC profily s šířkou drážky 16, 18 a 22 mm. Z tohoto důvodu a díky možnosti použití pro křídla o hmotnosti až 400 kg je "Patio Lift" jedním z nejuniverzálnějších programů zdvižně-posuvného kování na současném trhu, vysvětluje  společnost  Roto.

I ve formátech XL a při vysokých hmotnostech křídel je kování podle výrobce přesvědčivé díky svému mimořádně tichému chodu a snadnému ovládání. Je to mimo jiné díky komponentům vozíku z nerezové oceli a kuličkovým ložiskům posuvných koleček z inovativního, obzvláště kvalitního plastu. Díky oběma těmto vlastnostem je technologie vozíku i celé kování obzvláště robustní a odolné.

Další informace naleznete zde.

Zpět