Zkoušky dveřních systémů v Roto ITC Kalsdorf

Zkoušky dveřních systémů v Roto ITC Kalsdorf

Leinfelden-Echterdingen – Domovní a vedlejší vchodové dveře mají dobře vypadat a spolehlivě fungovat. Proto se renomovaní výrobci spoléhají na řadu kování „Door" - program vícebodových zámků, závěsů vchodových dveří a prahů. Kromě toho jsou k dispozici doplňkové produkty, jako jsou těsnění, kliky a cylindrické vložky. „Mezinárodní technologické centrum" (ITC) v rakouském výrobním závodě společnosti Roto v Kalsdorfu je otevřeno zákazníkům pro funkční a kvalitativní testy všech aspektů dveří. Provádějí se zde zkoušky dveřních systémů z PVC, dřeva a hliníku s komponenty závěsů a zámků.

Specializované zkušební středisko

ITC Kalsdorf se již řadu let zaměřuje na zkoušky a zkušební postupy, které poskytují klíčové informace pro kvalitu kování a dveří. Se svými nyní celkem 27 zkušebními stanovišti má tak v případě potřeby možnost velmi rychle provádět zkoušky vícebodových zámků a dveřních závěsů. Z toho těží vývoj výrobků „Door" i zákazníci Roto Frank.

Rozšíření služeb pro výrobce dveří

Výrobcům dveří jsou od tohoto okamžiku v ITC Kalsdorf k dispozici čtyři standardní zkušební stolice určené pro zkoušky dlouhodobé funkce kování podle DIN EN 1191 s 200 000 a více cykly otevření. ITC bylo pro provádění těchto zkoušek speciálně akreditováno. K dispozici je také zkušební stolice pro zkoušky odolnosti proti vloupání do RC 4.

Investice do rozšíření ITC jsou nyní „důležitým krokem ke komplexním službám pro výrobce dveří", vysvětluje Martin Pauritsch, vedoucí oddělení vývoje produktů „Door", který je odpovědný také za ITC  Kalsdorf. V posledních letech společnost Roto neustále rozšiřuje nejen své portfolio výrobků pro domovní a vedlejší vchodové dveře, ale také nabídku svých servisních služeb.

Roto zaručuje kvalitu

Spektrum zkušebních stanic a měřicích zařízení v ITC Kalsdorf, které byly zpočátku určeny pro interní použití, se neustále rozšiřuje.  Na zkušební centrum přímo navazuje také konstrukce prototypů pro „Door". Ta umožňuje přímo testovat a optimalizovat montáž kování. „Možnosti našeho zkušebního centra nám tak pomáhají v optimální koordinaci komponent produktového portfolia „Door"," zdůrazňuje Pauritsch.

Skutečnost, že specialisté na testování z Kalsdorfu nyní stále častěji zpřístupňují své know-how zákazníkům, dodává zkušenému odborníkovi v oboru optimismus. „Společné plánování, výroba a testování kvality je efektivní a obzvláště perspektivní. Proto mě těší, že služeb ITC Kalsdorf bude schopen  v budoucnu využít stále větší počet našich zákazníků."

Zpět