Certifikovaný omezovač otevření "ELA" pro AL otvíravá okna

Certifikovaný omezovač otevření "ELA" pro AL otvíravá okna

Leinfelden-Echterdingen - Výrobci hliníkových oken, kteří pracují s řadami kování "Roto AL" nebo "Roto AL Designo", se mohou spolehnout na různé omezovače otvírání od společnosti Roto, které byly testovány společností ift Rosenheim. Podle nedávno provedeného testu splňuje speciální omezovač otvírání "ELA" s koncovou polohou a ovládáním klikou dokonce požadavky třídy 5/7 podle normy DIN EN 13126-5. Lze jej tedy použít jako "přídržný omezovač pro bezpečnost dětí" s maximální šířkou otevření 89 mm. Obecně však platí, že šířku otvoru lze zvolit individuálně podle požadavků zákazníka.

K dispozici jsou jak šroubovatelné, tak upínatelné verze omezovače otevření "ELA".

Nejvyšší výkonnostní třída

Společnost ift testovala dvě otvíravá okna ve formátu RAL 1200 x 2300 mm s hmotností křídla 200 kg. Jeden ze dvou prvků byl ve spodní části vybaven omezovačem otevření "ELA". Druhý prvek měl dva omezovače otevření, po jednom nahoře a dole. Obě okna splnila požadavky třídy 5/7. Společnost ift rovněž potvrdila třídu nepřetržité funkční způsobilosti 5 (25 000 cyklů aktivace, 3 750 cyklů uzavření a uvolnění). Všechny komponenty stavebního kování splňují z hlediska odolnosti proti korozi nejvyšší normativní třídu 5.

Intuitivní ovládání pomocí kliky

Omezovač otevření "ELA" se ovládá pomocí okenní kliky. Díky osvědčené technologii "Roto TiltFirst" může uživatel otevřít křídlo pouze do definované koncové polohy. Křídlo se aretuje otočením kliky z polohy 90° zpět do polohy 0°. V aretované poloze je křídlo chráněno proti zabouchnutí při větru a průvanu. Aretace se uvolní otočením kliky zpět do polohy 90°. Úplné odblokování je možné až po uvolnění uzamčené kliky: majitelé klíče mohou kliku otočit do polohy 180° a odpojit tak omezovač otvírání, například pro úplné otevření prvku za účelem čištění.

Technické poradenství od společnosti Roto Object Business

Výrobcům hliníkových oken a odborným projektantům radí při používání omezovače otvírání "ELA" specialisté ze společnosti Roto Object Business. V závislosti na šířce okna a stavební hloubce se ověřuje technická proveditelnost individuální konfigurace kování, která se přizpůsobí konkrétnímu objektu a vizualizuje pomocí modelu. V případě objednávky obdrží výrobce montážní výkres, který je platný pro konkrétní aplikaci. Doporučuje se, do procesu plánování co nejdříve začlenit společnost Roto Object Business.

Zpět