FS Kempton - frikční nůžky pro Top-/Side-Hung okna

FS Kempton - frikční nůžky pro Top-/Side-Hung okna

Leinfelden-Echterdingen – Roto nabízí obsáhlý program výrobků určených pro ven otevíraná okna. Nedávno byl přepracován a opětovně vylepšen program frikčních nůžek "FS Kempton". Program nabízí nůžky z jakostní oceli určené pro okna rozličných velikostí a konstrukčních parametrů, vyráběných ze všech profilových materiálů.

Díky obzvlášť pečlivému odstupňování nyní komplexně pokrývá plné spektrum šířek a výšek křídel, v kterých jsou Top- und Side-Hung-okna z hliníku standardně vyráběna. Výběr odpovídajícího typu frikčních nůžek je jednoduchý, přiřazení k rozměru křídla jednoznačné.

Kompletní aplikační spektrum

Navrženy byly nové Roto frikční nůžky pro To-Hung okna s hmotností křídla do 180kg včetně nůžek pro Side-Hung okna. Tyto jsou nabízeny ve velikostech od 8” do 26” pro Top-Hung okna s výškou křídla do 2500mm včetně velikosti od 8”do 16” pro Side-Hung okna s šířkou křídla do 750mm. Všechnu nůžky jsou označeny tak, aby je bylo možné kdykoli při výrobě okna včetně následné údržby jednoznačně identifikovat.

Obslužný komfort také u těžkých křídel

Výrobci oken mohou hravě vyhovět jak aktuálním architektonickým trendům, tak také požadavkům na vysokou efektivitu energie. Neboť program umožňuje výrobu uživatelsky přívětivých oken také při těžkém zasklení. Otvírací pohyb zůstává harmonický, dokud křídlo nedosáhne koncové pozice. Detaily jako optimalizované náběhy, zdvižená čelní hrana a přizpůsobená kinematika umožňují přívětivou montáž a užívání nových frikčních nůžek.

Kvalita hned od začátku

Za svoji prvotřídní konečnou povrchovou úpravu vděčí "FS Kempton" frikční nůžky použití jakostních polotovarů včetně zpracování na nejnovějších zařízeních v Roto skupině výrobních závodů. Vyráběny jsou ze zaoblené austenitické ušlechtilé oceli 1.4301 (AISI 304), jaká se používá také v zdravotnických přístrojích. Kromě toho zajišťuje řada konstrukčních vlastností nůžek jejich funkční bezpečnost a trvanlivost.

Např. optimalizovaná fixace zatažení zajišťuje dlouhodobě přesný náběh nůžek. Brzda je složena z vysoce kvalitního plastu, který zlepšuje kluzné vlastnosti a redukuje výkyvy třecích sil. Vodící kolejnice omezovače otevření pak s přesnou válcovanou konturou. 

Antikorozní odolnost třída 5

Antikorozní odolnost "FS Kempton" odpovídá třídě 5 podle DIN EN 13126-6. Při redesignu frikčních nůžek byl kladen velký důraz na vysokou kvalitu povrchu, vysvětluje Claus Peuker, vedoucí Aluvision Innovation týmu plánování a uvádění výrobků na trh. Protože požadavek byl , aby bylo třecí nůžky od Roto možné použít také v oblastech s extrémními povětrnostními podmínkami a vysokým rizikem koroze. 

Spolehlivost „german made“

Nová generace „FS Kempton“ frikčních nůžek zcela odpovídá Roto standardu kvality  „german made“ a je výrazem důsledné implementace hodnot jako je spolehlivost a technická dovednost ve vysoce výkonných výrobcích, potud Peuker. Dodnes tak následují vývojáři a výrobní inženýři Roto cíle zakladatele firmy a zdroje technologických impulzů pana Wilhelma Franka. Přepracováním frikčních nůžek vytvořila firma Roto předpoklad, že budou výrobci oken po celém světě i v budoucnu úspěšní, a to i v případě, že se zvýší právní požadavky na jejich výrobky. "Vzhledem k tomu, že nůžky jsou používány téměř na všech kontinentech, je pro něj dané poslání zavazující.  

  

Kvalita „german made“: „Roto FS Kempton“ frikčncí nůžky z ušlechtilé oceli podporují moderní design a významně přispívají ke snadnému použití a bezpečnosti u koncových uživatelů.

Díky obzvlášť pečlivému odstupňování nyní pokrývá rozšířený program plné spektrum šířek a výšek křídel, v kterých jsou Top- und Side-Hung-okna z hliníku standardně vyráběna.

Zpět