Posuvné kování "Roto Patio Inowa": jedno pro všechny

Posuvné kování "Roto Patio Inowa": jedno pro všechny

Leinfelden-Echterdingen Po proměnlivé historii zažívá tento v podstatě 2000 let starý typ otvírání již delší dobu silný vzestup - a je pravděpodobné, že tomu tak bude i nadále: Podle analýzy společnosti Roto jsou moderní posuvné systémy předurčeny k tomu, aby komplexně splňovaly současné i budoucí výrazně změněné trendy a požadavky trhu.

Nyní jsou vhodné pro všechny oblasti použití a přesvědčují také ve všech relevantních trendech oken a balkónových dveří. Důraz je kladen na více světla, větší prosklené plochy, prvky od podlahy ke stropu, štíhlé profily, integrované a skryté kování a také na energetickou účinnost a zvukovou izolaci.

Stále rostoucí poptávka po bezbariérových a komfortních řešeních v důsledku demografických změn rovněž svědčí o nástupu progresivní posuvné generace. Jejich atraktivita spočívá také v intuitivní ovladatelnosti.

Pozitivní vyhlídky posuvných systémů jsou podle odborné zprávy společnosti Roto založeny také na obecných vlivech na životní prostředí - podobně jako u energeticky úsporných a bezpečnostních oken. To se týká zejména stále naléhavější situace v oblasti bydlení, zejména v metropolitních oblastech. V mnoha zemích proto naráží rostoucí poptávka po bydlení na omezenou nabídku. To pak často vede k extrémnímu nárůstu cen. Posuvné prvky přispívají k usnadnění situace dvěma způsoby. Na jedné straně zajišťují efektivní využití vzácného zdroje "prostoru", protože na rozdíl například od otvíravých křídel nevyžadují plochu pro otevření. Na druhou stranu každý čtvereční metr ušetřený díky posuvným systémům přináší investorům a obyvatelům výraznou finanční úlevu.

Se změnou klimatu a z ní vyplývajícími trvale častějšími extrémními povětrnostními situacemi se objevuje další ovlivňující faktor zásadního významu. Pro okenní konstrukce a jejich součásti to znamená, že v těchto fázích musí odolávat obrovským silám. Problém trvalé stability a těsnosti platí samozřejmě i pro posuvná řešení. S ohledem na tato kritéria očekává specialista na průmyslové okenní a dveřní technologie v oblasti posuvných systémů "trvalý vzestup". To však vyžaduje programy kování, které nabízejí vysokou úroveň výkonu očekávanou na mezinárodní úrovni na všech stupních. Toho jsou schopny dosáhnout především univerzální, flexibilní, úsporné, bezpečné a pohodlné produktové řady. Například portfolio "Roto Patio Inowa" si díky velkému množství konkrétních praktických výhod vysloužilo přívlastek "jedno pro všechny (o)".

Univerzální vlastnosti

Zatímco na trhu zavedená varianta "200" je vhodná pro křídla o hmotnosti až 200 kg, verze "400", která je k dispozici od začátku roku 2022, umožňuje realizovat doslova nové rozměry. To platí pro maximální rozměry 3 000 mm x 3 600 mm (šířka x výška) a pro vybavení posuvnými křídly s hmotností do 400 kg. Ve třídě "Retract & Slide" je "Patio Inowa" prvním a dosud jediným řešením svého druhu pro křídla o hmotnosti 400 kg. Kompletní sortiment tak vytváří základ pro spektrum použití, které je "v oboru pravděpodobně jedinečné".

Především se to týká použití se všemi běžnými materiály rámů. Kromě toho jsou pokryty různé velikosti. To znamená, že designová škála sahá od malých posuvných oken až po posuvné prvky ve výšce místnosti. Důležitým argumentem je také použitelnost v soukromých, komerčních a veřejných budovách. Spektrum sahá od rodinných a bytových domů přes školy, kancelářské budovy a hotely, až po rozsáhlé projekty s vysokou hlukovou a větrnou zátěží. Univerzální vlastnosti "Patio Inowa" se ukázaly být uceleným přínosem v oblasti kompetencí, a to nejen pro projektanty a architekty.

Kromě toho je díky inovaci "400" jedním z rozhodujících kladů systému kování snadné ovládání i velmi velkých a těžkých dveřních křídel. Základem "chytrého posuvu" je speciální závěrný mechanismus kolmo k profilu rámu, díky němuž je zvedání křídla zbytečné. Díky konstrukci s kolečky uloženými na kuličkových ložiscích se otvírá snadno, tiše a pohodlně. Tím je také chráněn celý posuvný systém, zejména při časté změně uživatele nebo při intenzivním používání prvků, například v hotelech, školách a jiných intenzivně navštěvovaných budovách. Volitelné a kombinovatelné měkké funkce pro mechanicky řízené, zpomalené otvírání a zavírání také poskytují větší pohodlí a ochranu materiálů.

Funkce a forma jako jeden celek

Výrobce ve svém přehledu uvádí další společné rysy programu. Například obvodové těsnění a aktivní ovládání závěrných bodů zajišťují absolutní těsnost křídlových prvků ve všech hmotnostních třídách, a to i při bouřkách a silném dešti. To následně snižuje náklady na vytápění a chlazení. Vybavením vhodnými díly lze dosáhnout odolnosti proti vloupání podle RC 2. Systém lze navíc doplnit o plně skryté kontaktní prvky MVS s kabelovým připojením, které monitorují stav otevření a uzavření křídla podle třídy B VdS.

Uvědomění si designu, které ve stavebnictví neustále roste, naplňují skrytá technika, tvarové prvky a krytky. To platí i pro nízké podlahové prahy, které umožňují bezbariérový přechod podle DIN 18 040.

Mezinárodně osvědčené

Jednoduchá integrace do většinou automatizovaných výrobních procesů výrobců oken zaručuje přímý ekonomický přínos pro zákazníka. To vyplývá mimo jiné z omezení použití na několik šroubů, promyšlených pomůcek, jako jsou vrtací šablony, a jednoduchého uvolnění středové aretace. Použití vhodných otvíravě sklopných kování "Roto NX" a "Roto AL" navíc trvale snižuje náklady na skladování a logistiku. Kvalitativně přesvědčivé posuvné prvky tak lze racionálně vyrábět ve velkém množství. Individuální praktické zkušenosti řady "Patio Inowa" potvrzují i četné mezinárodní reference.

Zpět