Přirozeně krásné a bezpečné díky systému „Roto NX | Power Hinge“

Přirozeně krásné a bezpečné díky systému „Roto NX | Power Hinge“

Leinfelden-Echterdingen – Dřevo jako stavební materiál a jeho přírodní krása jsou v módě více než kdy jindy. Stejně tak velká okna. Závěsová strana „Roto NX | Power Hinge" společnosti Roto zajišťuje bezpečnost a dlouhotrvající kvalitu. Tuto závěsovou stranu lze použít u otvíravě sklopných oken s hmotností křídla do 200 kg a u otvíravých oken s hmotností křídla do 300 kg.

Velkoformátová otvíravá a otvíravě sklopná okna ze dřeva a dřevěná okna s hliníkovým opláštěním kladou vysoké nároky na kování. Vzhledem k hmotnosti křídla 200 nebo 300 kg je zde zapotřebí použít kování pro vysoké zatížení s vhodně navrženými závěsy. V závislosti na poloze těžiště křídla se může přidat další výzva: Pokud se těžiště nachází více než 33 mm nad přesahem křídla, může u otvíravě sklopných oken a balkónových dveří docházet k jejich neúmyslnému zavírání.

Pojistka proti zabouchnutí jako dodatečné vybavení 

Zejména ve veřejných budovách, jako jsou školy, školky a hotely, jsou dřevěná okna oblíbená s ohledem na udržitelnost a přirozenost. Za  každou cenu je však třeba zabránit nechtěnému zabouchnutí oken, například v důsledku poryvu větru.

V tomto případě nabízí pro „Roto NX | Power Hinge" společnost Roto doplňkovou pojistku proti zabouchnutí. Pojistka zajišťuje křídlo ve sklopné poloze a v případě potřeby ji lze namontovat i dodatečně. V rámci jejího použití je k dispozici speciální vrtací přípravek. Pojistka proti zabouchnutí je určena pro otvíravě sklopná křídla s komfortní vzdáleností sklopení 80 mm.

Chytrá konstrukce, moderní vzhled

U systému „Roto NX | Power Hinge" je standardně omezena  vzdálenost sklopení na 80 mm, protože větší vzdálenost neúměrně ztěžuje zavírání velmi vysokých nebo těžkých oken. Od hmotnosti křídla 200 kg je kování doplněno středovým závěsem. Pro realizaci oken a balkónových dveří odolných proti vloupání jsou k dispozici P a V čepy.

Konstrukce robustní závěsové strany zaujme vysokou kvalitou. Standardně se závěsová strana vyrábí ve stříbrné práškové povrchové úpravě. Na přání ji však lze dodat i v barvě RAL podle Vašeho výběru.

Spolehlivě nejvyšší kvalita

Závěsová strana  „Roto NX | Power Hinge" byla testován podle normy EN 13126-8: 2017 se sklopně otvíravými křídly do 200 kg a otvíravými křídly do 300 kg. Závěsová strana prošla zkouškou odolnosti podle třídy H3 s 20 000 cykly. V souladu s certifikací QM 328 lze kování použít pro křídla s šířkou  maximálně 1 600 mm a výškou maximálně 3 000 mm v kovací drážce.

Sklopení před otevřením

„Roto NX | Power Hinge" je k dispozici také ve verzi TiltFirst.  Toto provedení  „sklopení před otevřením" se mnohokrát osvědčilo zejména ve veřejných budovách a také tam, kde jsou kladeny zvláštní požadavky na ochranu osob, které okna používají – například na úřadech, v hotelech, školách, školkách nebo domovech důchodců.

Specialista na kování předpokládá, že poptávka po závěsové straně „Power Hinge" ze stavebnice „Roto NX" výrazně vzroste. Důvod narůstající poptávky vidí výrobce nejen ve výhodě velkoplošného dopadu světla, ale také v nutnosti zvýšit bezpečnost provozu velmi velkých dřevěných oken a balkonových dveří s trojsklem a také s hliníkovým vnějším opláštěním. Podrobné informace jsou k dispozici na RT kování - Power Hinge.

Zpět