Pro větší bezpečnost: „Roto NX | TiltFirst"

Pro větší bezpečnost: „Roto NX | TiltFirst"

Leinfelden-Echterdingen – Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, světová jednička na trhu s kováním pro otvíravě sklopná okna, nabízí díky řadě kování „Roto NX“ možnost i dodatečného přizpůsobení okna měnícím se požadavkům. Pokud má být například v budoucnu v důsledku změny využití místnosti nebo budovy z bezpečnostních důvodů zabráněno úplnému otevření okna určitými skupinami osob, lze okno vybavené systémem „Roto NX“ snadno přestavět na technologii „TiltFirst“. Toto uzamykatelné kování s možností sklopení před otevřením blokuje přepnutí ze sklopení na otevření. Tím se výrazně zvyšuje úroveň ochrany okna.

Minimalizace rizik a škod

Pokud je okenní klika kování „Roto NX | TiltFirst“ uzamčena, může kterýkoli uživatel okno vyklopit do pozice pro sklopné větrání, ale nemůže křídlo zcela otevřít. Tímto způsobem jsou lidé lépe chráněni před nebezpečím pádu z okna, a to jak ve veřejných budovách, tak v soukromých obytných prostorách. Pro účely čištění nebo únikové cesty lze křídlo pomocí příslušného klíče kdykoli zcela otevřít.

Systém „TiltFirst“ je také rozumnou volbou, pokud jsou místnosti zařízeny nábytkem v blízkosti oken. Kování chrání žáky ve třídě i například obrazovky počítačů na stolech před následky nekontrolovaného otevření okenního křídla.

Ať už se jedná o vzdělávací zařízení pro děti nebo dětský pokoj, hotel nebo kancelář - existuje mnoho veřejných i soukromých prostor, pro které má přechod na technologii „Roto NX | TiltFirst“ smysl a doporučuje se.

Snadná změna

Při přestavbě otvíravě sklopného okna s kováním „Roto NX“ je třeba vyměnit pouze několik dílů kování: Kliku okna a rámové nůžky lze vyměnit stejně snadno jako standardní OS rámový uzávěr za OS rámový uzávěr „TiltFirst“. Záměnu může rychle realizovat výrobce oken nebo specializovaná servisní firma.

Okna vybavená od výrobce systémem „Roto NX | TiltFirst“ lze výměnou uvedených dílů také jednoduše dodatečně přeměnit na jejich obvyklou otvíravě sklopnou funkci ovládání. Tímto způsobem Roto zajišťuje, že prvky lze po celou dobu životnosti okna flexibilně přizpůsobovat měnícím se potřebám budovy a uživatelů místností.

Zpět