Roto AL Designo STS také pro systémy plošně lícovaných hliníkových profilů

Roto AL Designo STS také pro systémy plošně lícovaných hliníkových profilů

Leinfelden-Echterdingen – Z pohledu mnoha architektů a majitelů budov se design moderních hliníkových oken s úzkou pohledovou šířkou profilu stává díky použití skrytého kování , jako je například "Roto AL Designo, ještě atraktivnějším. Neviditelné komponenty totiž podporují puristický design oken. Pokud byla doplňkovým požadavkem plošně lícovaná konstrukce křídla a rámu, tým Roto Object Business vždy v minulosti vyvinul řešení kování na míru. Nyní nabízí lídr na trhu pro otvíravě-sklopné kování prostřednictvím "Roto AL Designo STS" skryté standardní řešení, které je vhodné i pro plošně lícované profilové systémy.

Pro stavební prvky s malými volnými rozměry

Křivka otevření nového otvíravě-sklopného kování umožňuje bezkolizní otevření plošně lícovaného okenního křídla nebo větrací klapky i při malém volném rozměru. I ve velmi úzkém profilu zůstává kování "AL Designo STS" neviditelné. Produktová řada "AL Designo", která podle výrobce splňuje velmi vysoké estetické nároky, tak byla rozšířena o variantu, která je stejně trendová jako technicky vyspělá. Nové kování však není jen spolehlivou a perspektivní volbou z pohledu designéra, zdůrazňuje Matthias Kosog, odpovědný produktový manažer. Kování nabízí výrobcům oken také hmatatelné výhody, zejména při montáži.

Rychlejší a snadnější montáž pomocí montážních klínů

Koncepce upevnění nůžek a rámového ložiska "AL Designo STS" podle výrobce výrazně zjednodušuje a urychluje proces montáže. Závěsová strana již není upnuta pomocí upínacích vložek. Místo toho montér jednoduše zarazí montážní klíny. Nůžky resp. rámové ložisko jsou tak pevně fixovány. Instalační video na webových stránkách www.roto-rank.com ukazuje postup práce.

Přesvědčivá kvalita, která je slyšet

Kosog dále vysvětluje, že nově navržené nůžkové vedení "AL Designo STS" pozná jako kvalitní prvek i laik. Upravená zajišťovací pružina odstraňuje vůli v systému. Nově vyvinutý tlumicí prvek odděluje kovový kontakt součástí. Tím se snižují znatelné zvuky, které se mohou vyskytnout u běžných otvíravě-sklopných kování během provozu.

Nejlepší ochrana proti korozi

Vzhledem k tomu, že lisované komponenty jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli, je "AL Designo STS" správnou volbou i v případě, že jsou kování a okna vystavena extrémním povětrnostním podmínkám a zvláštnímu zatížení, zdůrazňuje Kosog vysokou odolnost proti korozi. Stavební prvek vybavený tímto otvíravě-sklopným kováním zůstává trvale funkční i v budovách vzdálených méně než 100 metrů od moře. Laboratorní testy to prokázaly. Totéž platí pro oblasti se silnými emisemi z odvětrávacích systémů těžkého nebo chemického průmyslu.

Hmotnost křídla až 80 kg

Nový systém "AL Designo STS" je navržen a testován pro hliníkové prvky do šířky 1 300 mm a výšky 2 700 mm Al prvků  s hmotností křídla do 80 kg, které jsou dle výrobce vyrobeny z profilového systému s drážkou v rámu V.01. Maximální úhel otevření prvku je 100°. Nová závěsová strana je kompatibilní se všemi variantami zavírání ze sady kování "Roto AL".

V závislosti na výběru nůžek má křídlo standardní šířku sklopení 130 nebo 150 mm. Pokud má být šířka sklopení omezena na 100 mm, lze k tomuto účelu použít omezovač šířky sklopení, který odpovídá použitým nůžkám. Možné také kombinovat s různými omezovači otevření Roto.

Zpět