Roto Pation Inowa 400

Roto Pation Inowa 400

Leinfelden-Echterdingen Celosvětový trend stále větších rozměrů oken a dveří, a tím i výrazně těžších prvků, vede k silně rostoucím požadavkům na kvalitu a výkonnost kování. To platí i pro posuvné systémy. Aby mohli tržní partneři plně pokrýt příslušný segment poptávky, nabízí nyní výrobce novou součást mezinárodně úspěšné produktové řady „Roto Patio Inowa“. To umožňuje realizovat maximální rozměry 3 000 mm x 3 600 mm (šířka x výška) s prvky o hmotnosti až 400 kg. Jedná se o první a zatím jediné řešení svého druhu ve třídě „Retract & Slide“.

Rozmanitost formátů nezávislá na budově ve všech materiálech rámů

Rozšířením sortimentu, který byl dosud omezen na křídla o hmotnosti do 200 kg, se ještě více zvyšuje jeho již tak velká rozmanitost. Začíná možností použití pro všechny běžné materiály rámů (PVC, dřevo, hliník, dřevo-hliník). Kromě toho lze nyní realizovat stavební projekty od malých posuvných oken až po nadrozměrné posuvné prvky pomocí jednoho systému kování. Široká škála aplikací se vztahuje na různé typy budov, od rodinných domů a domů pro více rodin, až po velké projekty v „megaměstech“ s vysokou hlukovou a větrnou zátěží.

Nová technologie pojezdu

Kromě toho je jednou z rozhodujících výhod „Patio Inowa | 400“ snadné ovládání i extra velkých a těžkých dveřních křídel. To je možné díky novému robustnímu vozíku se stabilními, hladce se pohybujícími kolečky. Integrované lineární kuličkové ložisko je důležitým faktorem komfortu kvůli valivému tření při příčném pohybu křídla. Vozík také zajišťuje bezpečný přenos hmotnosti. Má integrované kartáče a umožňuje výškové nastavení -1 až +3 mm na straně převodu.

Uzavírací mechanismus s kuličkovým ložiskem

Základním principem „chytrého posuvu“ samozřejmě zůstává speciální zavírací pohyb příčně k profilu rámu. Další zvýšení komfortu přinášejí dodatečně instalovatelné a kombinovatelné „měkké“ funkce pro mechanicky řízené brzděné otvírání a zavírání. Podle společnosti Roto je základem rozšíření nabídky kování také vývoj nových závěrových čepů. Ve verzi pro dřevěné, PVC a dřevohliníkové profily se nyní místo excentrického čepu pro středové uzavření používá  K-čep, uložený na kuličkovém ložisku. Pro hliníkové profily je obdobou dvoudílný čep, rovněž s kuličkovým ložiskem.

Funkčně stejné ve všech váhových kategoriích

Výrobce také zdůrazňuje, že kompletní řada „Patio Inowa“ se vyznačuje řadou společných rysů. Například 200 mm dlouhé rameno kliky se používá jak ve variantě Patio 200 kg, tak v nové variantě křídla o hmotnosti 400 kg. Obvodové těsnění a aktivní ovládání uzavíracích bodů zaručují vysokou těsnost křídla ve všech hmotnostních třídách, a to i při bouřkách a silném dešti. Vybavením vhodnými komponenty lze dosáhnout odolnosti proti vloupání podle RC 2. Kromě toho lze systém doplnit o drátové kontaktní prvky MVS, které monitorují stav otevření a zavření posuvného prvku podle VDS třídy B.

Design

Skrytá technologie, komponenty pěkného tvaru a krytky odpovídají stále rostoucím požadavkům na design ve stavebnictví. To platí i pro nízké podlahové prahy, které umožňují bezbariérový přechod podle DIN 18 040.

Montáž

Jednoduché začlenění do výrobního procesu je mimo jiné důsledkem použití pouze několika šroubů včetně promyšlených pomůcek, jako jsou vrtací přípravky, a nekomplikovaného uvolnění středové aretace dílů. Použití shodného otvíravě-sklopného kování „Roto NX“ a „Roto AL“ navíc výrazně snižuje náklady na skladování a logistiku. Pojistka proti sklopení  rozšiřuje poměr stran na 3:1.

Normy a certifikáty

Posuvné kování má příslušné certifikáty. V neposlední řadě potvrzují komplexní a zároveň individuální praktické zkušenosti také četné mezinárodní referenční objekty. Celkově specialista na okenní a dveřní techniku očekává, že se nový přírůstek v portfoliu setká s „velmi pozitivní odezvou trhu a zákazníků“.

Zpět