Roto Solid: Správný závěs pro každé venkovní dveře

Roto Solid: Správný závěs pro každé venkovní dveře

Leinfelden-Echterdingen – I když jsou závěsy při rozhodování se o výběru konkrétních domovních nebo  vedlejších vchodových dveří zřídka středem pozornosti - odborníci vědí, že jejich provedení má rozhodující vliv na vzhled dveří a tím i na rozhodnutí o koupi. Proto společnost Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) nabízí více: více technických variant, více barev, více typů povrchových úprav.

Teprve před několika týdny uvedl výrobce kování na trh nové válcové závěsy pro dveře z PVC, které stanovují standardy v oblasti designu a funkčnosti. Řada "Solid" společnosti Roto FTT navíc zahrnuje také závěsy k našroubování určené pro dveře ze všech materiálů zárubní včetně válcových a skrytých závěsů pro hliníkové dveře.

Dveřní závěsy Roto, které jsou navrženy na míru a vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, se vyznačují vynikajícími užitnými vlastnostmi, zdůrazňuje odpovědná produktová manažerka Theresa Oßwald.

200 000 otvíracích cyklů podle normy DIN EN 1935 a desetiletá záruka na funkčnost potvrzují jejich dlouhodobě spolehlivou funkci. Díky rozmanitosti dostupných typů a druhů povrchů závěsů mohou výrobci v řadě "Solid" najít ten správný závěs pro každou konstrukci dveří.

Závěsy k našroubování

Řada "Solid S" zahrnuje závěsy k našroubování určené pro všechny materiály rámů a všechny požadavky. Velké rozsahy nastavení umožňují individuální nastavení na závěsové straně, což přispívá k funkčnosti a odolnosti celých dveří.

Uživatelé mohou závěsy řady "Solid S" aplikovat v rámci velkého rozsahu výšky přesahu křídla. Například osvědčený šroubovací závěs "PS 27" pro dřevěné a plastové dveře pokrývá výšku přesahu od 14 do 26,5 mm. "80 ATB" a "120 ATB" jsou vhodné jak pro plošně-  lícované, tak přesazené hliníkové dveře. Model "117 H" byl speciálně navržen pro blokové profily s negativním přesahem, které jsou v Nizozemsku běžné.

Válcové závěsy

Válcové závěsy jsou stále oblíbenější a v mezinárodním měřítku jsou velmi žádané. Nedávno představené závěsy "218 P", "318 P", "222 P" a "322 P" z řady "Solid B" byly vyvinuty pro venkovní dveře z PVC. Výrobci dveří si mohou vybrat z dvoudílných a třídílných válcových závěsů o průměru 18 nebo 22 mm.

Pro hliníkové dveře nabízí řada "Solid B" upínací závěsy "224 A" (dvoudílné) a "324 A" (třídílné). Jejich upínací prvky jsou přizpůsobeny systémové drážce hliníkového profilu. Takto v úzké spolupráci s systémovými domy vznikají optimalizované závěsy pro jejich profily.

U všech válcových závěsů jsou seřizovací mechanismy plně integrovány do válce závěsu. To znamená, že při seřizování dveří nevzniká mezi křídlovou a rámovou částí závěsu žádná mezera. Nedochází k přesazení obrysů. Plynulé nastavení výšky, strany a přítlaku je obzvláště pohodlné. V závislosti na variantě a provedení lze realizovat řešení RC 2 nebo RC 3.

Skrytý závěs dveří

V módě jsou velké vchodové dveře z hliníku. Jejich moderní, ušlechtilý vzhled a odolnost inspirují mnoho koncových zákazníků. Se skrytým závěsem "Solid C" nabízí společnost Roto FTT prvotřídní řešení, které lze použít nejen pro dveře otvírané dovnitř, ale v případě potřeby i pro dveře otvírané ven. Skrytý závěs v černé barvě je oblíbený zejména u tmavých hliníkových profilů. "Solid C" pak zůstává neviditelný nejen při zavřených dveřích, ale je sotva patrný, i když jsou dveře otevřené.

Široká škála barev - maximální ochrana proti korozi

Málokdo se při posuzování designu dveří vědomě dívá nejprve na závěsy. Jejich vliv na dojem a účinek dveří by se však neměl podceňovat. Prostřednictvím různých barev a povrchů, v nichž jsou závěsy "Solid" nabízeny, tak Roto záměrně rozšiřuje možnosti designu, zdůrazňuje Oßwald.

"Majitelé domů chtějí především navrhnout své hlavní vchodové dveře individuálně a do posledního detailu. Zákazníci společnosti Roto mohou tento požadavek splnit díky široké škále standardních barev. Kromě toho si mohou podle požadavků zákazníka objednat dveřní závěsy v mnoha dalších barvách RAL nebo bez povrchové úpravy pro jejich následnou individuální povrchovou úpravu." Některé modely mohou být také eloxované nebo metalizované.

Většina dveřních závěsů společnosti Roto je práškově lakována v nejmodernějším automatickém lakovacím zařízení v Kalsdorfu. Ochrana proti korozi všech dveřních závěsů odpovídá třídě 5 podle normy DIN EN 1670 a splňuje tak nejvyšší požadavky.

Ať už viditelné nebo skryté: vizuálně a technicky přesvědčivé závěsy jsou důležité pro design a funkci dveří. Produktová řada "Roto Solid" zahrnuje vysoce kvalitní řešení pro všechny materiály rámů. Díky široké nabídce modelů a barev lze vchodové dveře se závěsy Roto navrhnout individuálně podle požadavků zákazníka.

Zpět