Technologie kování Roto pro domácnosti

Technologie kování Roto pro domácnosti

Leinfelden-Echterdingen – Lidé chtějí být doma v bezpečí. V bezpečí před vloupáním, ale také v bezpečí před riziky, kterým mohou být vystaveny děti nebo osoby vyžadující péči v domácnosti. Na veletrhu BAU 2023 představila společnost Roto Frank Fenster- und Türtechnologie (Roto FTT) varianty designových řad kování, které výrazně zvyšují úroveň zabezpečení oken a dveří v obytných budovách. Protože kování v soukromém obytném prostředí by samozřejmě mělo splňovat i estetické požadavky uživatelů místností.

Technicky všestranný, vizuálně přesvědčivý

Vzhled stavebních prvků ovlivňuje nejen materiál, provedení a barva okenního profilu, ale také tvar, povrchová úprava klik a závěsů. S „Roto NX" si výrobci oken vybírají otvíravě-sklopné kování, které jejich zákazníkům nabízí nejen moderní, diskrétní design kování, ale také všestranné možnosti technické přidané hodnoty. To v Mnichově demonstrovaly exponáty oken s technologií „TiltSafe" a „TiltFirst".

Sklopná ventilace odolná proti vloupání

Klidný spánek při sklopeném okně i v přízemí: Okno vybavené kováním „Roto NX | TiltSafe" poskytuje potřebnou bezpečnost. I když je křídlo sklopené, nabízí toto okno odolnost proti vloupání podle RC 2. Ochranu objektu zvyšují například kabelové kontaktní prvky, které kontrolují stav uzavření okna a hlásí změnu stavu do řídicího centra aktivovaného zabezpečovacího systému. Mechanické a elektronické prvky pro větší ochranu proti vloupání - i za tím stojí Roto.

Kontrola a řízení přístupu

„Roto NX | TiltFirst" chrání děti a další zranitelné osoby před riziky, která mohou vzniknout při otevření okna dokořán nebo při zabouchnutí dříve sklopeného okna. Inteligentní ochranný mechanismus "sklopení před otevřením" zamezuje při uzamčené klice otevření okna. Současně je sklopené křídlo při vodorovné pozici kliky aretováno. V Mnichově společnost Roto předvedla okno „TiltFirst" vybavené senzory „Com-Tec". Ty monitorují stavební prvek a hlásí pokusy o manipulaci do řídicího centra inteligentního domu.

Flexibilní plnění přání zákazníků

„Modulární systém otvíravě-sklopného kování 'Roto NX' umožňuje našim zákazníkům vybavit svá okna podle jakýchkoli funkčních požadavků specifických pro danou místnost," vysvětluje Eberhard Mammel, vedoucí oddělení marketingu sortimentu a produktových adaptací společnosti Roto FTT, která se zabývá vývojem programu kování určujícího směr vývoje na trhu. Jedním z úkolů veletržních prezentací bylo ukázat právě tuto rozmanitost možností.

„Modulární systém otvíravě-sklopného kování 'Roto NX' umožňuje našim zákazníkům vybavit svá okna podle jakýchkoli funkčních požadavků specifických pro danou místnost," vysvětluje Eberhard Mammel, vedoucí oddělení marketingu sortimentu a produktových adaptací společnosti Roto FTT, která se zabývá vývojem programu kování určujícího směr vývoje na trhu. Jedním z úkolů veletržních prezentací bylo ukázat právě tuto rozmanitost možností.

Štíhlé závěsy pro bezpečné venkovní dveře

Závěsy dveří řady „Roto Solid B" zaujmou také svým štíhlým designem a vysoce kvalitními povrchy. Jsou k dispozici pro dveře z plastu, dřeva nebo hliníku. Při seřizování dveří po montáži nedochází k obávanému vytváření mezer ani k bočnímu posunu, protože seřizovací mechanismus je integrován do válce závěsu. Štíhlý design je tak spolehlivě zachován.

Dvoudílné a třídílné válcové závěsy jsou k dispozici v mnoha povrchových úpravách a barvách. Dveřní závěsy "Solid B" proto často obzvlášť harmonicky doplňují vzhled venkovních dveří. V závislosti na zvolené variantě válcových závěsů, počtu závěsů a vlastnostech vybraného profilu dveří je možné dosáhnout hmotnosti křídla až 160 kg.

Dveře třídy ochrany proti vloupání RC 2 lze vyrobit se všemi variantami závěsů. Certifikace odolnosti proti vloupání SKG** se připravuje. Dveřní závěsy "Solid B" jsou tedy také dobrým příkladem výrobků, které optimálně podporují stejnou měrou ochranu proti vloupání i design, zdůrazňuje společnost Mammel. „Mechanická ochrana proti vloupání prostřednictvím moderních vícebodových zámků a vysoce kvalitních dveřních závěsů - Roto nabízí vše, co výrobci potřebují k tomu, aby vnější dveře ze dřeva, plastu nebo hliníku z hlediska funkčnosti co nejlépe přizpůsobili požadavkům budovy."

Uzavření bez klíče

Na veletrhu BAU byl poprvé představen nový automatický uzavírací systém „Roto Safe A | Tandeo" pro dveře ze všech materiálů rámu do výšky drážky křídla 3 000 mm. Dveřní zámek je kompatibilní s RC 2 nebo RC 3 a již ve standardní výbavě má tři bezpečnostní závěrové body. Západka v hlavním zámku a automatické háky se vysouvají současně. Jsou okamžitě zajištěny proti zpětnému tlaku. Plné pojistné krytí tedy platí i v případě, že jsou dveře pouze "zabouchnuty". "Roto Safe A | Tandeo" je první uzavírací systém na trhu, který je certifikován podle nejnovější normy prEN 15685:2019.

Více stejných dílů

Modulární struktura řady „Roto Safe" a jednotné rastry všech zámků v sortimentu redukují komplexnost sortimentu a skladové hospodářství u zpracovatelů. S nově zavedeným vícebodovým závěrovým systémem rovněž harmonizují rámové díly přizpůsobené geometrii mnoha profilů. Výrobci dveří tak mohou podle požadavků zákazníka flexibilně kombinovat stejné rámové díly s jedním z různých závěrových systémů Roto.

Všechny varianty kování představené v Mnichově byly integrovány do online platformy „Roto City". Nyní si je lze prohlédnout a virtuálně prodiskutovat během konzultace s prodejci Roto.

Zpět