Vícenásobné závěrové systémy „Roto Safe“ nejnovější generace

Vícenásobné závěrové systémy „Roto Safe“ nejnovější generace

Leinfelden-Echterdingen – Na veletrhu „BAU“ v Mnichově představí společnost  Roto Frank Fenster- und Türtechnologie (Roto FTT) nové vícebodové závěrové systémy pro domovní, bytové a boční vchodové dveře. „Roto Safe A | Tandeo“ a „Roto Safe E | Eneo A“ podle společnosti splňují nejvyšší požadavky na ochranu proti vloupání, ale zároveň také přesvědčují pozoruhodně snadným používáním. Jedná se o první závěrové systémy na trhu, které již byly certifikovány podle nejnovější normy prEN 15685:2019.

Uzavření bez klíče

„Tandeo“ a „Eneo A“ splňují požadavky RC 2 nebo RC 3 a již ve standardní výbavě mají tři bezpečnostní závěrové body. Západka v hlavním zámku a automatické háky se vysouvají současně. Jsou okamžitě zajištěny proti zpětnému tlaku. Plné pojistné krytí tedy platí i v případě, že jsou dveře pouze "zabouchnuty".

Motorické odemknutí

„Eneo A“ poskytuje vysokou úroveň pohodlí při otvírání dveří. Společnost Roto dodává tuto elektromechanickou variantu s předem namontovanou jednotkou pohonu. Výkonný motor zajišťuje velmi krátkou dobu odemykání a pracuje obzvláště tiše a rychle, vysvětluje výrobce. Montáž usnadňuje připojení Plug & Play.

Více stejných dílů

Modulární struktura programu „Roto Safe" a jednotné rastry nových závěrových systémů redukují komplexnost programu a skladového hospodářství u zpracovatelů. Rámové díly přizpůsobené geometrii mnoha profilů jsou kompatibilní také s novými vícebodovými zámky. Výrobci dveří tak mohou podle požadavků zákazníka flexibilně kombinovat stejné rámové díly s jedním z různých závěrových systémů  Roto.

„Tandeo“ a „Eneo A“ jsou vhodné pro pravé i levé dveře DIN, protože jejich střelky lze v případě potřeby po montáži dveří na místě jednoduše otočit. Zaměstnanci ve výrobě dveří tak rychle získají jistotu při práci s těmito systémy, je přesvědčena  společnost  Roto. Díky použití prodloužení jsou nové vícebodové závěrové systémy vhodné pro dveře až do výšky 3 000 mm.

Flexibilní obsluha zákaznických preferencí

Nové vícebodové závěrové systémy pro dveře s rozměrem dornu od 35 do 80 mm jsou k dispozici pro mnoho běžných profilových systémů a s ohledem na specifické požadavky jednotlivých zemí také například ve variantách pro kruhovou zámkovou vložku. Výrobci je proto mohou flexibilně používat.

Jako příslušenství pro „Tandeo“ společnost Roto nabízí přídavnou pojistku ovládanou přídavnou zámkovou vložkou a také pojistku proti otevření dveří, díky které je bezpečnostní řetízek na dveřích zbytečný.

Součástí sortimentu nových vícebodových závěrových systémů jsou také varianty určené pro únikové dveře, certifikované podle normy DIN EN 179, které jsou založeny na stejných komponentech.

Komfort v každodenním životě

Stabilní a lehký chod nových závěrových systémů zajišťuje příjemný haptický zážitek, zdůrazňuje  společnost Roto. Dveře lze otevřít pouhým lehkým otočením klíče. Volitelné denní odemknutí pro „Tandeo“ se aktivuje pouhým přepnutím spínače na hlavním zámku. Dveře, které drží pouze střelka hlavního zámku, lze nyní otevřít zvenčí bez klíče.

Dveře vybavené systémem „Tandeo“ nebo „Eneo A“ se zavírají obzvlášť tiše, vysvětluje výrobce. Za to je zodpovědná tichá střelka v hlavním zámku a střelky z vysoce kvalitního plastu v přídavných zámkových skříních. Tichý chod podporuje vnímání vysoké kvality a komfortu uživatele.

Vysoká těsnost pro energetickou efektivitu

Střelky nových závěrových systémů rovnoměrně přitahují dveřní křídlo k profilu rámu. To zabraňuje průvanu a snižuje tepelné ztráty dveřmi. Rovnoměrný pasivní přítlak také působí proti kroucení dveří.

Snadný přístup

Elektromechanický závěrový systém „Eneo A" lze kombinovat se všemi běžnými systémy kontroly přístupu, například se systémem „Roto ZKS 4v1". Dveře lze otevřít pomocí PIN kódu, snímače otisku prstu, mobilního telefonu s technologií Bluetooth nebo média s technologií RFID. K dispozici je také varianta pohonné jednotky s rádiovým přijímačem.

Testovaná kvalita

Funkční spolehlivost, odolnost proti korozi a provozuschopnost nových vícenásobných závěrových systémů Roto byly testovány a certifikovány podle nové normy prEN 15685:2019. Cyklické vytrvalostní zkoušky podle normy DIN EN 1191 (200 000 cyklů) proběhly úspěšně, stejně jako zkoušky ift Rosenheim pro získání certifikace QM 342. Certifikace VdS a SKG** se připravují.

Zpět