Roto TSH

Bezpečnostní uzavření na platformě Roto NT určené pro ven otvíravá okna

  • modulární struktura s plnou integrací do stavebnicového systému Roto
  • obrovská rozmanitost variant (velikost až 2400 mm)
  • nejvyšší možná bezpečnost a nejvyšší možná ochrana proti manipulaci a vysazení
  • pohodlná štěrbinová ventilace s variabilním úhlem otevření (TurnPlus-funkce)
  • integrovaná aretace kliky

Bezpečnostní převod Roto TSH pro ven otvíravá okna ze dřeva a plastu se vyznačuje vysokou ochranou proti vloupání a obzvlášť vysokou těsností. Závěrový systém je zcela integrován do Roto NT stavebnicového systému, díky čemuž je v rámci malého počtu stavebních dílů možné realizovat enormní rozmanitost variant

Komfort

Funkce TurnPlus převodu TSH nabízí skutečný komfort: spárovou ventilaci s variabilním úhlem otevření. Stačí jen přesunout okenní kliku do polohy 135° a poté křídlo zatlačit směrem ven.

Po dosažení koncové polohy se uzavírací čep automaticky zasune do ramene TurnPlus a křídlo je tak zajištěno proti větru.

Dalším exkluzivním komfortním prvkem je integrovaná aretace kliky. Definované  aretační body v převodu drží okenní kliku v požadované poloze (zavřeno, otevřeno nebo šterbinové větrání).

Bezpečnost

Kromě osvědčených dílů modulárního systému NT lze v rámci Roto  TSH exklusivně použít bezpečnostní střední díl s funkcí Twin Cam, který je odolný proti vloupání.

Funkce Twin Cam se vyznačuje protiběžnými uzavíracími čepy: pokud dojde k pokusu o vypáčení jednoho ze dvou hřibových čepů, druhý se ještě pevněji zasune do bezpečnostního uzávěru.

Jasnou konkurenční výhodu nabízejí také doplňkové závěrové body na straně frikčních nůžek  v kombinaci s rohovými vedeními NT. Zajišťují nejen větší přítlak, a tedy větší těsnost, ale také zvyšují odolnost proti vloupání.

Technická data

Rozsah použití 244 - 2400 mm
Hloubka dornu

20, 22 a 25 mm, zadní hloubka 7 mm

Drážka pro kování

Euro-drážka 9,3 mm (+0,7/−0,2 mm taktéž možné)

Zdvih kování

18 + 9 mm, (9 mm navíc při funkci TurnPlus)

Bezpečnost

způsobilé pro RC2

Zkoušky

EN 1627 – 1630

Povrchová úprava

Třída 5: EN 1670:2007

Možnost seřízení

Přítlak: ±0,8 mm