Okapnicové lišty křídlové

Okapnice má zásadní vliv na zachování dlouhé životnosti a správné funkce okna.  Voda stékající po vnější části křídla je pomocí rámové okapnice odváděna mimo okenní spáru a rám. Pro zvýšení ochrany spodní nejexponovanější části křídla pak lze doplňkově použít křídlovou okapnici.

Standardním materiálem používaným pro výrobu okapnic je hliník, povrchová úprava okapnic pak nejčastěji realizována formou eloxování nebo práškovým lakováním. Přerušení tepelného mostu v rámové okapnici zajištěno vložením polyamidového profilu do konstrukce okapnice. Zlepšený isotermický průběh pak nabízí provedení okapnic ukotvených na plastové držáky šroubované do dřevěné konstrukce okna.

Systémy křídlových i rámových okapnic v naší nabídce v 6 m délkách,  určené pro tloušťky hranolů 56 -58 – 68 - 78 mm a více, s povrchovou úpravou elox řady odstínů včetně bílého laku. 

Na zakázku pak možnost nabídky jakéhokoliv RAL barevného odstínu s matným nebo lesklým povrchen.  

Křídlové okapnice jsou určeny pro zvýšení ochrany spodní nejexponovanější části křídla před stékající vodou resp. působením povětrnostních vlivů obecně.

V nabídce jak hranaté lišty upevněné na klips, určené na tloušťku falce křídla 15,16 a 18 mm,  tak i provedení se zaobleným tvarem řady "Soft line", toto s univerzálním použitím v rámci různé velikosti zaoblení hrany křídla (3°, 8°, 10°) popř. zkosený falc 15° i 20° , určené pro tloušťka falce 15, 16, 18, 19 a 21 mm.

Koupit na eshopu